Rekordowa dotacja od rządu. Dostanie ją największy bank inwestycyjny na świecie

JP Morgan to międzynarodowa firma specjalizująca się w bankowości i usługach finansowych Fot. REUTERS

JP Morgan to międzynarodowa firma specjalizująca się w bankowości i usługach finansowych

JP Morgan dostanie od rządu dotację w wysokości 20,2 mln zł. To drugi taki grant w historii Polski.

We wrześniu zeszłego roku gruchnęła informacja, że JP Morgan otworzy swoją siedzibę w Polsce. Poinformował o tym premier Mateusz Morawiecki. W lutym w prasie ukazały się ogłoszenia rekrutujące pierwszych nowych pracowników. W sumie bank chce u nas zatrudnić 3 tys. osób.

Jak podaje „Puls Biznesu”, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii podpisało z JP Morgan umowę na rządowy grant w wysokości 20,2 mln zł. W zamian za pieniądze firma zobowiązuje się do zatrudnienia około 3 tys. osób i uruchomienia placówki w połowie 2018 r.

To najwyższa rządowa dotacja w historii dla firmy z sektora usług finansowych. W całym sektorze usług biznesowych wyższą – 31,5 mln zł – dostał tylko IBM, gdy w 2010 r. otworzył we Wrocławiu centrum BPO i zadeklarował, że zatrudni 3 tys. osób (obecnie zatrudnia ponad 4 tys.).

JP Morgan to międzynarodowa firma specjalizująca się w bankowości i usługach finansowych. To również największy bank w USA i trzeci bank na świecie pod względem wartości aktywów. Specjalizuje się w bankowości inwestycyjnej, komercyjnej i prywatnej, zarządzaniem aktywami oraz papierami dłużnymi.

_____________

6.03.2018

Za; https://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/rekordowa-dotacja-od-rzadu-dostanie-ja,183,0,2399927.html

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii FINANSE GOSPODARKA, FINANSJERA ŚWIATOWA, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, MASONERIA, MASONERIA W POLSCE, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, SPOŁECZNO-POLITYCZNE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.