Wiceszef MSZ podczas wizyty w USA wyraził wdzięczność za żydowską krytykę ustawy o IPN

Przebywający z wizytą w USA wiceminister spraw zagranicznych, Marek Magierowski, zapewnił swoich amerykańskich kolegów w Waszyngtonie, że „nic” nie stanie się, gdy we wrześniu wejdzie w życie ustawa o IPN – informuje korespondentka „Jerusalem Post”.

Magierowski powiedział dziennikarzom w Waszyngtonie, że Polska —  „jest zdeterminowana aby złagodzić napięcie między Polską a Izraelem i USA stworzonym przez ustawę”.

Przyznał, że Polska popełniła kilka „błędów PR-owych” w związku z wprowadzeniem nowego ustawodawstwa i wyraził wdzięczność za krytykę ze strony społeczności żydowskiej.

Zapewnił, że —  ocaleli z Holokaustu i inni goście żydowscy w Polsce nie są zagrożeni karami wynikającymi z ustawy,  —   a Polska ma bardzo surowe prawo karzące antysemityzm.

Sekretarz stanu USA, Rex Tillerson, przyznając że terminy takie jak „polskie obozy śmierci” wprowadzają w błąd, powiedział że USA są „rozczarowane” nowym prawem, dodając że ustawa o IPN „negatywnie wpływa na wolność słowa i badania naukowe”.

Amerykańscy kongresmeni również poruszyli tę kwestię na spotkaniu z polskim wysłannikiem.

_____________

za: jpost.com

Marzec 2, 2018

http://dzienniknarodowy.pl/wiceszef-msz-wizyty-usa-wyrazil-wdziecznosc-zydowska-krytyke-ustawy-o-ipn/

Ten wpis został opublikowany w kategorii AIPAC - „LOBBY”, ANTYPOLONIZM, ANTYSEMITYZM, APELE - KOMUNIKATY, Holokaust, III RP, IZRAEL, JUDAIZACJA POLSKI, JUDAIZM - ŻYDZI, Liga Przeciwko Zniesławieniu (ADL), PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POLITYKA, Sejm, Trybunał Konstytucyjny RP, USA, WYBORY. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.