Wsparcie z nieoczekiwanego kierunku. Rosja po stronie Polski w konflikcie wokół ustawy o IPN

Putin i Miedwiediew na na kongresie Jednej Rosji. źródło: Kremlin.ru [CC BY 4.0] via Wikimedia Commons

Od kilku dni jesteśmy świadkami szokujących wydarzeń. Polska niespodziewanie znalazła się w głębokim kryzysie dyplomatycznym z Izraelem, z którym dotychczas utrzymywaliśmy bardzo dobre stosunki.

Co   więcej,   nasz   największy   sojusznik na arenie międzynardowej – Stany Zjednoczone – stanął po stronie Izraela i wywiera presje na polskie władze.

Sprawy przybrały zupełnie zaskakujący obrót. A na tym nie koniec. Prawdziwie szokujące wieści płyną dziś z Moskwy.  —  Okazuje się, że pierwszym państwem, które staje w obronie Polski w konflikcie wokół ustawy zakazującej używania terminu „polskie obozy śmierci” jest… Rosja!

Starszy deputowany do rosyjskiego Parlamentu, reprezentujący partię Jedna Rosja, która rządzi w Rosji i z której wywodzi się sam prezydent Władymir Putin, wygłosił dziś słowa poparcia dla polskich dążeń do zmiany ustawy o IPN.

Sergey Zheleznyak w opublikowanym na stronie internetowej partii oświadczeniu napisał, że

— „polski naród wycierpiał wiele z powodu nazizmu i opłacił to tysiącami żyć niewinnych ludzi”.

Z tego powodu Rosjanie rozumieją, że

—  „decyzja polskiego senatu o zmianie ustawy wyraża opinię polskich obywateli, którzy nie chcą powtórzenia tragedii drugiej wojny światowej i którzy protestują przeciw wskrzeszaniu nazizmu na terenie sąsiedniej Ukrainy”.

Tym samym Zheleznyak skupił się przede wszystkim na aspekcie ukraińskim ustawy o IPN.

Przypomnijmy bowiem, że ustawa ta wprowadza karę nie tylko za przypisywanie Polsce winy za Holocaust,   — ale również za negowanie banderyzmu czy nazizmu – niezależnie czy sprawcami byli Ukraińcy, Niemcy, czy osoby innych narodowości.

Z tego powodu obok Izraela także władze Ukrainy protestują przeciw polskiej legislacji.

Ukraiński minister spraw zagranicznych oskarżył Polskę, że poprzez wprowadzanie tej ustawy Polacy promują jednostronną interpretację wydarzeń historycznych.

Zheleznyak dodał też, że   — polski parlament wykazał się rozsądkiem i dał dobry przykład politykom z innych państw, jak powinno się postępować w sprawie manifestacji nazizmu.

_________________

źródło: rt.com

2 luty 2018

Za; http://pipipi.pl/wsparcie-z-nieoczekiwanego-kierunku-rosja-po-stronie-polski-w-konflikcie-wokol-ustawy-o-ipn/

Ten wpis został opublikowany w kategorii 17 września 1939, APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA POLSKI, Holokaust, II Wojna Światowa, III RP, IZRAEL, JUDAIZACJA POLSKI, JUDAIZM - ŻYDZI, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, PRL, PROTESTY, Roszczenia ukraińskie, Roszczenia wobec Polski, Roszczenia żydowskie, Sejm, SS Galizien, UB-NKWD, UPA-OUN, Zbrodnie sowieckie, Zbrodnie ukraińskie, Zbrodnie żydowskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Wsparcie z nieoczekiwanego kierunku. Rosja po stronie Polski w konflikcie wokół ustawy o IPN

  1. Stanowisko Rosji było DO PRZEWIDZENIA ale jest BEZCENNE z punktu widzenia możliwego poparcia USA dla żydowskich bezprawnych roszczeń , które czekają na uchwalenie w Izbie Reprezentantów . Już pisałem i jest to jasne ,że Trump podpisując uchwaloną ustawę nr 1226 ,może stracić Polskę jako sojusznika bo za 65 czy nawet 300 mld dol. DUŻO TANIEJ WYJDZIE przeprosić się z Rosją .

  2. ala pisze:

    A może właśnie o to chodzi że niby nas nas popirają bo chcą nas wykiwać i podzielić z USA

  3. Pisarz pisze:

    ala. USA ma nas w ich ogromnej du…pie. Wykiwani to my jestesmy caly czas.Juz teraz nikt sie nami nie interesuje. Powinnismy sie zajac sami soba. Nie jestesmy biedni, trzeba tylko nasze naturalne bogactwa wykorzystac dla Naszego dobra. I tu tez nie powinnismy sie dac wykiwac, bo nasz „polski-rzad” to tez tylko jakies zydowskie stowarzyszenie i nas dobrze kiwaja, bo nic konkretnego nie robia. Ta ustawa to tez tylko zmylka aby Polakom krytyczne buzie pozamykac. Niby cos sie robi,ale nie tedy droga, a gdzie reformy sluzby zdrowia, gdzie zmiany na rynku pracy czy inny system podatkowy?

Możliwość komentowania jest wyłączona.