USA szantażuje i grozi Polsce – skandal bez precedensu!

Skandal bez precedensu w historii świata: USA szantażują i grożą Polsce, a czynią to w interesie Izraela!

Wg rządu USA, Polska ma nie mieć prawa do własnej legislacji!

Tego jeszcze nie było! Nigdy przedtem Polska nie była tak poniżona!

Jedyną faktyczną odpowiedzią Polski na ten dokument jest zerwanie stosunków dyplomatycznych z USA!

W przeciwnym razie polskie władze stracą twarz.

Red. Gazeta Warszawska.

Legislation in Poland Regarding Crimes Committed During the Holocaust

Press Statement

Heather Nauert
Department Spokesperson

Washington, DC

January 31, 2018

The history of the Holocaust is painful and complex. We understand that phrases such as “Polish death camps” are inaccurate, misleading, and hurtful.

We are concerned, however, that if enacted this draft legislation could undermine free speech and academic discourse. We all must be careful not to inhibit discussion and commentary on the Holocaust. We believe open debate, scholarship, and education are the best means of countering inaccurate and hurtful speech.

We are also concerned about the repercussions this draft legislation, if enacted, could have on Poland’s strategic interests and relationships – including with the United States and Israel. The resulting divisions that may arise among our allies benefit only our rivals.

We encourage Poland to reevaluate the legislation in light of its potential impact on the principle of free speech and on our ability to be effective partners.

https://www.state.gov/r/pa/prs/ps/2018/01/277802.htm

Tłum za WP:

„Rozumiemy, że stwierdzenie ‚polskie obozy zagłady’ jest niedokładne, błędne i bolesne. Obawiamy się jednak, że procedowana ustawa może być zagrożeniem dla wolności słowa i badań naukowych. Nie wolno w żadnym wypadku hamować dyskusji i komentarzy na temat Holokaustu. Wierzymy, że otwarta debata i edukacja to najlepsza metoda walki z niedokładnymi i bolesnymi określeniami”.

„następstwem wprowadzenia ustawy może być zachwianie strategicznych relacji Polski  —  włącznie z relacjami z USA i Izraelem”.

„Podziały, jakie mogą z tego wyniknąć, mogą przynieść korzyści naszym wrogom.  —   Zachęcamy Polskę do ponownego przeanalizowania ustawy o IPN pod kątem możliwych skutków dla wolności słowa oraz dla naszej zdolności bycia efektywnymi partnerami”

 ===========================

odp 01.II.2018

godz 13.00

W związku z oświadczeniem Departamentu Stanu USA z dnia 31 stycznia 2018 roku odnoszącym się do ustawy „O zmianie ustawy o IPN – Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu i niektórych innych ustaw”, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP zapewnia, że uchwalone zmiany nie ograniczają wolności słowa, pełnej swobody prowadzenia badań naukowych i publikacji ich rezultatów, swobody dyskusji historycznych czy działalności artystycznej.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina, że głównym celem nowelizacji ustawy jest walka ze wszystkimi formami negowania oraz fałszowania prawdy o Holokauście, w tym także pomniejszania odpowiedzialności rzeczywistych sprawców tej zbrodni.  W tym kontekście stoimy na stanowisku, że oskarżanie Narodu Polskiego i Państwa Polskiego o współudział razem z III Rzeszą Niemiecką – publicznie i wbrew faktom – w zbrodniach nazistowskich jest niewłaściwe, wprowadzające w błąd i krzywdzące dla ofiar będących obywatelami Polski, zarówno pochodzenia żydowskiego jak i polskiego.

Wierzymy, że obecnie prowadzone w Polsce prace legislacyjne nad rozwiązaniami prawnymi chroniącymi prawdę historyczną, pomimo różnic w ocenie wprowadzanych zmian, nie wpłyną na strategiczne partnerstwo Polski ze Stanami Zjednoczonymi.

Biuro Rzecznika Prasowego

Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Źródło: msz.gov.pl

___________________

1 February 2018

Za; http://gazetawarszawska.com/index.php/pugnae/247-rzad-usa-szantazuje-i-grozi-polsce-skandal-bez-precedensu

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA WSPÓLCZESNA, Holokaust, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, JUDAIZM - ŻYDZI, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, USA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „USA szantażuje i grozi Polsce – skandal bez precedensu!

 1. Robert Grzeszczyk pisze:

  To prawda, że szantaż w kierunku Polski osłabia wzajemne relacje z Izraelem i USA.
  To prawda, że ten szantaż może mieć wpływ na pozycje wrogów Izraela i USA.
  To prawda, że osłabianie Polski na arenie międzynarodowej tego rodzaju szantażem nie buduje siły USA, Izraela i Polski.
  To prawda, że szantaż jest wymierzony w Polskę i Polaków. Lecz sprawcą nie jest Polska, lecz USA i Izrael tolerujący i aktywnie uczestniczący od lat w działaniach wymierzonych przeciwko prawdzie o holocauście (ukrywanie sprawstwa żydowskiego – (Hanna Arendt), ukrywanie obojętności aliantów (Jan Karski, ambasador Raczyński) czy wręcz ukrywanie finansowego wspomagania holocaustu przez biznes. To prawda, że ukrywanie faktów, cenzura prewencyjna nie służą prawdzie i prawdzie o Holocauście.
  Nie jest prawdą by zrzucanie odpowiedzialności i tolerowanie kłamstw o historii budowały i wzmacniały cokolwiek, prócz samej zbrodni i zbrodniarzy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.