Apel o uniewinnienie trzech młodych mężczyzn, oskarżonych o „znieważenie” pomnika gloryfikującego komunistyczne zbrodnie w Rząbcu na kielecczyźnie.

Ordo Iuris w obronie prawdy historycznej i pamięci bohaterów

uruchomiłPetycję „Cześć bohaterom z NSZ! Obalmy fałsz o Rząbcu”, w której domaga usunięcia skandalicznego pomnika gloryfikującego komunistyczne zbrodnie w Rząbcu na kielecczyźnie.

Petycja zawiera także apel o uniewinnienie trzech młodych mężczyzn, oskarżonych o „znieważenie” uderzającego w pamięć bohaterów pomnika.

____________________

Szanowna Pani,

niezwykle poruszyła mnie historia trzech młodych ludzi, którym postawiono prokuratorskie zarzuty za oblanie farbą obelisku upamiętniającego sowieckich „utrwalaczy” władzy ludowej.  — Natychmiast zaproponowaliśmy im pomoc prawną.

Na naszą prośbę w obronie oskarżonych wypowiadają się kolejne autorytety, a liczne środowiska patriotyczne wyrażają z nimi solidarność.

Tą precedensową sprawą przyczynimy się do zakończenia prawnej ochrony komunistycznych monumentów fałszu i propagandy.

Obelisk w Rząbcu to jedno z 300 podobnych miejsc pamięci w naszym kraju, poświęconych komunistycznym bandytom odpowiedzialnym za tysiące politycznych mordów na patriotach polskiego podziemia niepodległościowego.

Toczące się postępowania prawne o ich usunięcie są często torpedowane przez lokalnych działaczy lewicy postkomunistycznej.

Dlatego tak ważna jest sprawa uniewinnienia młodych Polaków, którzy okazali sprzeciw wobec obelisku pamięci w Rząbcu na kielecczyźnie, gdzie w 1944 roku doszło do potyczki oddziałów Armii Ludowej z żołnierzami Narodowych Sił Zbrojnych.

Do dzisiaj na obelisku widnieje haniebna dedykacja:

W tych lasach w dniu 8 IX 1944 r. oddziały Armii Ludowej i partyzantów radzieckich zostały podstępnie napadnięte przez wysługujących się hitlerowskiemu okupantowi zbirów NSZ-kich „Bohuna”.

Cześć i sława 74 bohaterom poległym w walce o wyzwolenie narodowe i społeczne ludu polskiego w 10. rocznicę powstania Polskiej Partii Robotniczej.

Fala oburzenia rośnie

Kiedy ujawniliśmy skandaliczny akt oskarżenia o „znieważanie” pomnika promującego totalitarny system komunistyczny, poparcie dla młodych patriotów wyraziły Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza, Stowarzyszenie Odra-Niemen, Fundacja Służba Niepodległej oraz Fundacja Odzyskajmy Naszą Historię.

Do podpisania petycji wezwali także historycy prof. Jan Żaryn oraz Leszek Żebrowski.

Interwencja Ordo Iuris

Nasza pomoc prawna oraz towarzysząca jej kampania społeczna to okazja, by skończyć z komunistyczną propagandą o „reakcyjnym podziemiu” współdziałającym z niemieckim okupantem.

Dzięki naszej wspólnej i silnej reakcji nikt już nie będzie nazywał bohaterów Świętokrzyskiej Brygady Narodowych Sił Zbrojnych „zbirami” i „kolaborantami”!

Przykład Rząbca pomoże w usunięciu wszystkich 300 komunistycznych pomników w Polsce.

To nasza wspólna walka!

Wydział karny sądu rejonowego wyznaczył termin rozprawy trzech oskarżonych już na 23 stycznia 2018 roku! Dlatego już dziś apelujemy do sądu i władz RP o:

  • uniewinnienie młodych mężczyzn oskarżonych o „znieważanie” pomnika promującego totalitarny system komunistyczny (art. 261 Kodeksu Karnego),
  • usunięcie obelisku sławiącego komunistycznych „utrwalaczy” władzy ludowej,
  • postawienie w to miejsce pomnika godnie upamiętniającego żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, którzy 8 września 1944 r. stoczyli walkę pod Rząbcem.

Bardzo Panią proszę o podpis pod tą petycją, która przyczyni się do zakończenia prawnej ochrony komunistycznych reliktów fałszu i propagandy.

Nie pozwólmy, by miejsca pamięci utrwalały komunistyczne kłamstwo. Nasz wspólny głos będzie przejawem szczerej troski o dobro Ojczyzny!

Z poważaniem

P.S. Nietykalne, prawnie chronione pomniki sowieckiej dominacji nie mogą dalej uczyć historii Polski. Pani głos jest ważny! Dlatego bardzo proszę o podpis pod naszą petycją i przesłanie informacji o niej swoim znajomym.

Jerzy Kwaśniewski Ordo Iuris

kontakt@ordoiuris.pl

+48 22 404 38 50

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, Armia Ludowa, HISTORIA POLSKI, II Wojna Światowa, IV Rozbiór Polski, Miejsca Męczeństwa Polaków, NARODOWE SIŁY ZBROJNE, Polska, Polskie Państwo Podziemne 27 wrze 1939, PRL, UB-NKWD, Zbrodnie komunistyczne, Zbrodnie żydowskie, Żołnierze Wyklęci. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.