Polskie MSWiA dotuje obchody 100-lecia powstania „samostijnej” Ukrainy

Resort ministra Mariusza Błaszczaka dofinansował koncert ukraińskiego chóru męskiego „Żurawli” pod dyrekcją Jarosława Wujcika, który 21 stycznia 2018 roku odbędzie się w Lublinie w ramach obchodów… 100-lecia powstania Ukrainy „samostijnej” Ukrainy. Innym darczyńcą jest miasto Lublin.

Finansowanie z budżetu państwa polskiego tej ukraińskiej imprezy to niewątpliwy skandal, — tym bardziej, że ani polskie MSWiA, ani inny resort nie wspiera finansowo działań polskich   organizacji   kresowych   m.in.  na rzecz popularyzacji historii polskich Kresów, — a już tym bardziej MSW Ukrainy w żaden sposób nie wspomaga finansowo obchodów polskich uroczystości na Ukrainie.

Zresztą same obchody 100-lecia powstania państwa ukraińskiego są wielką pomyłką i propagandową hucpą.

—  „22   stycznia  tego roku mija 100 lat od kluczowego Wydarzenia w dziejach Ukrainy – proklamowania niepodległości Ukrainy 22 stycznia 1918 roku.

Było to 22 stycznia 1918, Ukraińska Centralna Rada w Kijowie ogłosiła czwarty Uniwersał, gdzie wyróżniono takie pamiętne słowa:

— „Odtąd Ukraińska Republika Ludowa staje się niezależna, nikt nie jest zależny, wolne, suwerenne państwo narodu ukraińskiego” napisali organizatorzy tego wydarzenia.

Tymczasem należy przypomnieć, że żadne z państw Ententy tego pseudo-państwa (Ukraińskiej Republiki Ludowej) nigdy nie uznało.

Wspierane przez bolszewików istniało ono w zasadzie jedynie na papierze, pogrążone w chaosie i przemocy, której jednym z przejawów były dokonywane pogromy Żydów.

Z jakiej racji zatem Polska ma wspierać tę rocznicę?

W obchody – o zgrozo! – zaangażował się także polski IPN – jednym z punktów programu uroczystości ma być wykład dr Mirosława Szumiło (Instytut Pamięci Narodowej, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie) „Niepodległość Ukrainy w 1918 roku i jej znaczenie z perspektywy 100 lat”.

Natomiast sama impreza będzie odbywać się pod patronatem honorowym znanego polakożercy i rewizjonisty wołyńskiego Ambasadora Ukrainy w RP Andrija Deszczycy.

Organizatorzy to: Towarzystwo Ukraińskie i Konsulat Generalny Ukrainy w Lublinie.

___________________________

Anna Wiejak

Opublikowano 8 stycznia 2018

Za; http://prawy.pl/63731-polskie-mswia-dotuje-obchody-100-lecia-powstania-samostijnej-ukrainy/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA POLSKI, III RP, IPN, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POlska w likwidacji, Roszczenia ukraińskie, SS Galizien, Ukraina, UPA-OUN, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Polskie MSWiA dotuje obchody 100-lecia powstania „samostijnej” Ukrainy

  1. Wyobrażam sobie pana ministra Błaszczaka jako inteligentnie przewidującego przyszłość: głowa ogolona, pozostał tylko osełec, na skroniach powoli rosną dorodne pejsy…
    BTW: jak dużo zbędnej forsy mają Polacy: a to dadzą 100 milionów na renowację żydowskiego cmentarza, a to sfinansują chór ukraiński, a to… a tamto…

Możliwość komentowania jest wyłączona.