Katolicki biskup: Bandera był jak Mojżesz

***

To skandaliczne porównanie padło z ust biskupa Bazylego Ivasjuka podczas obchodów 109 rocznicy urodzin ludobójcy Stepana Bandery w Coloma (obwód iwanofrankowski).

Prowadził on część religijną uroczystości dla uczczenia tego zbrodniarza. —  W imprezie uczestniczyło wielu działaczy, przedstawicieli władz lokalnych, młodzieży i organizacji patriotycznych, w tym przede wszystkim neobanderowskich.

Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem Bandery, ksiądz biskup prowadził uroczystości religijne razem z duchowieństwem diecezji.

Zwrócił się on do zgromadzonych, mówiąc, że „Stepan Bandera to biblijny Mojżesz Ukrainy”.

– Mojżesz walczył o niepodległość swego ludu, starał się zabrać go z jarzma niewoli egipskiej i niewoli.

Jego natura była przepojona jednym pragnieniem – dobrych ludzi, przede wszystkim dóbr ziemskich, a przede wszystkim rządów ziemskich i całej ludzkiej chwały. Bandera myślał podobnie.

Złożył swoje życie na ołtarzu Boga dla narodu, narodu i państwa – przekonywał. Kontynuując analogię pomiędzy Mojżeszem i Stepanem Banderą, biskup zauważył, że obaj nie są ujmowani w trakcie swojego życia.

– Biblijny Mojżesz nie wszedł do ziemi obiecanej.

Dopiero jego następca Jozue przyniósł ludzi do ziemi „płynącej mlekiem i miodem”. Banderze też nie udało się „wejść” do ziemi niepodległego państwa ukraińskiego. Został zdradziecko zamordowany.

Ale my, jego następcy przyszliśmy do niego, niezależny, wolny stan, aby to nadrobić i dzięki Bogu, dzięki za wielki dar niepodległości

– powiedział biskup.

Może warto by, aby wreszcie polski Episkopat napomniał swoich ukraińskich braci, iż czczenie zbrodniarzy nie ma niczego wspólnego z katolicyzmem.

Ciekawe, czy którykolwiek polski hierarcha zdobędzie się na tę odwagę?

Czy też może nadal będą udawać, że kult Bandery nie jest kultem ludobójcy, jak to zwykli czynić dotychczas?

______________________

Źródło: catholicnews.org.ua

Anna Wiejak

Opublikowano 8 stycznia 2018

Za; http://prawy.pl/63749-katolicki-biskup-bandera-byl-jak-mojzesz/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA WSPÓLCZESNA, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, JUDAIZM - ŻYDZI, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POlska w likwidacji, SS Galizien, Ukraina, UPA-OUN, WALKA Z WIARĄ KATOLICKĄ, WATYKAN, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Katolicki biskup: Bandera był jak Mojżesz

  1. „Może warto by, aby wreszcie polski Episkopat napomniał swoich ukraińskich braci, iż czczenie zbrodniarzy nie ma niczego wspólnego z katolicyzmem.”
    Eee tam, przecież Episkopat wie, że Mojżesz był oszustem/złodziejem: POŻYCZYŁ od Egipcjan złote i srebrne naczynia, różne inne kosztowności, wykorzystując wsparcie przez Jehowę, który „zaćmił” na ten czas umysły Egipcjan – i UCIEKŁ z tym wszystkim przez Morze Czerwone…
    Godzien Pac pałaca…

Możliwość komentowania jest wyłączona.