Senator PiS profesor Jan Żaryn oficjalnie poparł wznowienie ekshumacji w Jedwabnym

Od wielu lat kolportowane jest kłamstwo o polskiej odpowiedzialności za eksterminacje Żydów w Jedwabnym, która w rzeczywistości została dokonana przez Niemców z Einsatzgruppen po ataku na Rosję sowiecką w 1941, na terenach Polski okupowanych przez sowietów od 1939 roku.

Wbrew faktom zbrodnia ta przypisywana jest Polakom. — Kłamstwo to trwa między innymi dla tego, że ówczesny minister sprawiedliwości Lech Kaczyński uniemożliwił przeprowadzenie ekshumacji. —  Takie było życzenie Żydów.

Antypolskie kłamstwo o polskiej odpowiedzialności za mord na Żydach dziś służy do szkalowania Polski i Polaków, prawdopodobnie w celu wymuszenia na Polsce przekazania haraczu w wysokości 65 miliardów dolarów amerykańskim organizacjom żydowskim.

Za przeprowadzeniem ekshumacji w Jedwabnym oficjalnie wypowiedział się senator PiS profesor Jan Żaryn.

Profesor w swoim oświadczeniu stwierdził:

— „Jako historyk, ale także jako senator RP,   — popieram starania Komitetu i osobiście dr Ewy Kurek, by wznowiono ekshumacje w Jedwabem przerwane decyzją polityczną w 2001 r.

O ile ówczesna decyzja mogła być zrozumiała z racji temperatury sporu wywołanej publikacją Jana T. Grossa, o tyle dziś jesteśmy już – i Polacy i Żydzi – spokojniejsi.

— Stać nas zatem, by poznać prawdę dotyczącą mordu z 1941 r. Ustalenia naukowców pomogą nam w sposób właściwy ustosunkować się do tej lawiny kłamstw i pomówień, które wobec braku wiedzy tylko tak można zakwalifikować, a w których dominuje niepotwierdzony pogląd o odpowiedzialności Polaków za zamordowanie 1600 Żydów i spalenie ich w stodole”.

______________________

Opracował Jan Bodakowski

26 listopada 2017

Za; http://prawy.pl/61641-senator-pis-profesor-jan-zaryn-oficjalnie-poparl-wznowienie-ekshumacji-w-jedwabnym/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, III RP, JEDWABNE, JUDAIZACJA POLSKI, PiS - Prawo i Sprawiedliwość. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.