Orban oficjalnie: Polska została zaatakowana. Stoimy po stronie Warszawy

Viktor Orban. FOT.REUTERS/Laszlo Balogh/File Photo/FORUM

Węgierski rząd nie pozostawił wątpliwości i oficjalnie wsparł Warszawę w jej konfrontacji z Brukselą. Węgry zagłosują przeciw rezolucji uderzającej w Polskę.

Parlament Europejski przyjął tzw. rezolucję w sprawie praworządności, co stanowi pierwszy, poważny krok, by objąć Polskę sankcjami. Rezolucję wsparła m.in. grupa europosłów z Polski.

Jeśli jednak dojdzie do głosowania w sprawie nałożenia sankcji na Polskę w Radzie Europejskiej, Warszawa może liczyć na poparcie ze strony Budapesztu.

Rząd Węgier nie poprze żadnego kroku przeciw Polsce

– powiedział szef kancelarii premiera Węgier, Viktora Orbana.

Być może poparcie ze strony Węgier pozwoli obronić się Polsce przed sankcjami.

— Jeśli bowiem, — jak chciałaby tego część deputowanych z Parlamentu Europejskiego, Rada Europejska zdecyduje o zastosowaniu wobec Polski art. 7 ust. 1 Traktatu o UE, Warszawa może zostać obłożona sankcjami.  — Aby do tego doszło, Rada musi być jednak jednomyślna.

_________________

Źródło: prostozmostu.net

ged / http://www.pch24.pl/orban-oficjalnie–polska-zostala-zaatakowana–stoimy-po-stronie-warszawy,56246,i.html#ixzz4ypV0li1z

Ten wpis został opublikowany w kategorii HISTORIA WSPÓLCZESNA, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, UNIA EUROPEJSKA, Węgry. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Orban oficjalnie: Polska została zaatakowana. Stoimy po stronie Warszawy

  1. Sapiens pisze:

    Brawo Orban! My tez powinnismy go wspierać, kiedy Węgrzy bedą tego potrzebowali.

Możliwość komentowania jest wyłączona.