XV Miesięcznica Kresowa przed Pałacem Prezydenckim

Przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu 11 października odbyła się już XV Miesięcznica Kresowa. —  Cały czas trwa walka o ustawę, która by upamiętniała ludobójstwo ukraińskie dokonane na Polakach w Małopolsce Wschodniej i na Wołyniu.

Prezydent Andrzej Duda odwrócił się od kresowian, od spraw kresowych, nawet nie był w stanie wziąć honorowego patronatu nad dniem 11 lipca nad społecznymi obchodami, które odbywały się dwa dni wcześniej na terenie Warszawy.

Miesięcznice będą prowadzone aż do skutku.

— Następna miesięcznica odbędzie się 11 listopada przed Marszem Niepodległości.  — Spotkanie o 14.30 na tzw. „patelni”   — przed wyjściem z Metra Centrum.

We wtorek 17 października 2017 o godz. 19.30 na ul. Wspólnej  51 odbędzie się  spotkanie z Krzesimirem Dębskim, które będzie również promocją jego książki dotyczącej Kresów i jego  rodziny na Wołyniu.     Wstrząsająca książka, mówi w niej m.in. o tym jak spotkał na Wołyniu mordercę swoich dziadków, który do tej pory żyje w Kisielinie i ma się dobrze.

Link do filmu z miesięcznicy:

https://www.youtube.com/watch?v=J59vsBj5Izs&t=7s

12.10.2017

Za;  http://ewinia.nowyekran.pl.neon24.pl/post/140577,xv-miesiecznica-kresowa-przed-palacem-prezydenckim

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA POLSKI, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, NIEMIECKI HITLERYZM, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, Roszczenia ukraińskie, SS Galizien, UPA-OUN, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.