Internauci domagają się reakcji rządu i służb w sprawie Fundacji Otwarty Dialog

Prezes Zarządu Fundacji Otwarty Dialog Lyudmyla Kozlovska oraz Przewodniczący Rady Fundacji Bartosz Kramek  spotkali się w Paryżu ze zwolnionym z francuskiego aresztu ekstradycyjnego Mukhtarem Ablyazovem. (fot. Materiały prasowe)

Nie milkną głosy sprzeciwu wobec działalności Fundacji Otwarty Dialog, której przedstawiciel Bartosz Kramek zasłynął z opublikowania instrukcji pod hasłem „Niech państwo stanie: wyłączmy rząd!”, która została określona jako nawoływanie do przeprowadzenia polskiego Majdanu.

Zdecydowanej reakcji w sprawie działalności FOD domagają się także internauci, którzy przygotowali   petycję   skierowaną  do Premier RP Beaty Szydło oraz przedstawicieli Rządu RP.

W dokumencie, pod którym podpisało się już ponad 100 osób, czytamy:

—  „W dobie ostatnich medialnych doniesień na temat charakteru funkcjonowania wspomnianej  wyżej organizacji pozarządowej, której celem wbrew temu co twierdzą jej założyciele, nie jest walka o demokrację i wolność człowieka,   — wyrażamy sprzeciw wobec zgody na dalsze funkcjonowanie bez nadzoru ze strony ministra i organów sprawiedliwości.

Wszystkie  ujawnione do tej pory informacje pozwalają stwierdzić,  że FOD i wszelkie podejmowane przez nią działania zagrażają bezpieczeństwu Polski”.

—  „Idealnym poparciem tej tezy  jest   opublikowany   przez   Bartosza   Kramka,  16-punktowy manifest na Facebooku, który opisywał kolejne kroki odsunięcia obecnego rządu od władzy.

Nie wiadomo,   czy Kramek poważnie pisał o >>obaleniu rządu<< czy też chciał tylko dostać   się pod parasol ochronny opozycji w celu uwiarygodnienia działalności swojej fundacji, ale bez wątpienia powinien przykuć uwagę polskich służb”

– piszą autorzy petycji.

Finansowanie FOD

Petycja podnosi także budzące znaczne kontrowersje kwestie finansów Fundacji Otwarty Dialog, która znaczną część swojej działalności finansuje ze środków pozyskanych od osób związanych z rosyjskim przemysłem zbrojeniowym.

—  „Ponadto,   niejasne finansowanie działalność Fundacji przez podmioty z Ukrainy i Rosji, pozwalają wysnuć wniosek, że   Fundacja   ta jest niczym innym jak rosyjskim narzędziem, którego przeznaczeniem jest pranie brudnych pieniędzy pochodzących z Rosji i Ukrainy, pod przykrywką walki o demokrację w Polsce”

– czytamy w petycji.

Przytacza ona także ścisłe powiązania FOD z obywatelami krajów byłego ZSRR oskarżonymi o poważne przestępstwa, takie jak zlecenie zabójstwa czy defraudacja miliardów dolarów.

Jak informuje portal wPolityce.pl, Ministerstwo Spraw Zagranicznych podjęło już kroki w celu zwiększenia nadzoru nad działalnością Fundacji Otwarty Dialog.

— Obejmują one:

– Wystąpienie do Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy z wnioskiem o ustanowienie przez   sąd zarządu przymusowego fundacji oraz zawieszenie jej dotychczasowego zarządu – działając w trybie nadzoru nad przedmiotową fundacją określonym w ustawie z dnia 6 kwietnia 1984 r. o fundacjach Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

– Zapytanie do prezes zarządu fundacji, Pani Lyudmyly Kozlovskiej, dlaczego na oficjalnym profilu fundacji na portalu Facebook umieszczane są informacje nawołujące do nielegalnych działań, takich jak zachęcanie do niewywiązywania się z obowiązku uiszczania podatków czy ataki personalne, wymierzone w konkretne osoby oraz dlaczego Pan Bartosz Kramek, przewodniczący rady Fundacji Otwarty Dialog, publikując prywatne posty na swoim profilu na Facebooku równocześnie zamieszcza informację o pełnionej funkcji we władzach fundacji, wzywając m.in. do niepłacenia podatków.

– Wezwanie fundacji do natychmiastowego usunięcia ze stron internetowych, profili na portalach społecznościowych oraz innych publicznych witryn internetowych, zarządzanych, należących lub/i prowadzonych przez fundację, a także wspierających fundację informacji, nawołujących do podejmowania nielegalnych działań, w tym skierowanych pod adresem władz państwowych wskazując, iż w ocenie organu nadzoru publikowane w przestrzeni publicznej wezwania np. do niepłacenia podatków stanowią realne wezwanie do łamania przepisów prawa.

– Wniosek do Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie o przeprowadzenie w fundacji kompleksowej kontroli skarbowej, w związku z zamieszczeniem przez fundację wezwania do powszechnego niepłacenia podatków, która rozpoczęła się z dniem 7 sierpnia br.

Petycja do premier RP Beaty Szydło w sprawie działalności Fundacji Otwarty Dialog

On 7 października 2017 By Bolesław Jasmin

TVP – INFO/GP

http://www.tvp.info/34295212/internauci-domagaja-sie-reakcji-rzadu-i-sluzb-w-sprawie-fundacji-otwarty-dialog

7 paź 2017

Za; http://gazetawarszawska.com/pugnae/6379-internauci-domagaja-sie-reakcji-rzadu-i-sluzb-w-sprawie-fundacji-otwarty-dialog

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, Kresy Wschodnie, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, Roszczenia ukraińskie, SS Galizien, UPA-OUN, Wojna informacyjna - dezinformacja, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.