Rośnie niechęć wobec Ukraińców? „Ukraina = OUN — UPA”, „Waffen SS Galitzien” na fasadzie konsulatu w Rzeszowie

Konsulat Ukrainy w Rzeszowie stał się celem ataku nieznanego sprawcy, który ostatniego dnia września nabazgrał na jego fasadzie hasła m.in. „Ukraina = OUN — UPA” i „Waffen SS Galitzien”.   — Pojawił się na niej także znak Polski Walczącej.

– Mamy do czynienia z wojną hybrydową

– twierdzi Piotr Tyma, szef Związku Ukraińców w Polsce, komentując zajście. — Policja szuka sprawcy tego czynu; mundurowi zamierzają postawić mu zarzut z paragrafu 256 kodeksu karnego,   — który mówi o nawoływaniu do nienawiści m.in. na tle różnic narodowościowych, za co grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

– Nie ma co komentować tego wydarzenia. Głupich ludzi nie brakuje po obu stronach granicy. Tę sprawę pozostawmy policji

– komentuje sprawę konsul generalny Ukrainy w Lublinie.

_______________________________

Opublikowano: 5 października 2017 11:15:00

Za; http://www.dzienniknarodowy.pl/8777/rosnie-niechec-wobec-ukraincow-ukraina-oun-upa-waf/

Za; https://marucha.wordpress.com/2017/10/05/rosnie-niechec-wobec-ukraincow-ukraina-oun-upa-waffen-ss-galitzien-na-fasadzie-konsulatu-w-rzeszowie/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii HISTORIA POLSKI, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, Miejsca Męczeństwa Polaków, NIEMIECKI HITLERYZM, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, Roszczenia ukraińskie, SS Galizien, Ukraina, UPA-OUN, Wołyń, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.