USA utworzyło pierwszą, stałą bazę wojskową na terenie Izraela

***

Serwis prasowy Izraelskich Sił Obronnych oświadczył, że w poniedziałek na terenie ich państwa rozpoczęła funkcjonowanie pierwsza, stała baza wojskowa sił Stanów Zjednoczonych.

Raport przedstawiony przez prasę opisuje stworzenie stałej bazy wojskowej jako kluczowy element rozwoju relacji amerykański-izraelskich. Placówka ta znajduje się nieopodal bliźniaczej, izraelskiej bazy na południu kraju.

Symbolem założenia bazy było wywieszenie na maszcie flagi USA. Dalsze informacje podają, że placówka Amerykanów znajduje się dokładnie na terenie Izraelskiej Szkoły Powietrznej (IAF), a wkrótce mają do niej ściągnąć dziesiątki żołnierzy i specjalistów ze Stanów Zjednoczonych.

Bazę budowano od lat i ma być ona dostosowana do użytkowania przez armie obu krajów. Będą w niej przeprowadzane szkolenia z zakresu wykrywania, przechwytywania oraz rozmieszczania jednostek na polu bitwy, ze szczególnym naciskiem na współpracę armii Izraela oraz USA.

Podkreślono, że amerykańska placówka to strefa militarna należącą do władz Waszyngtonu, jednak funkcjonująca pod opieką i kierownictwem standardów Tel-Awiwu.

autor: Darmor (2017-09-20 10:24)

za: zmianynaziemi.pl/wiadomosc/usa-utworzylo-p…

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, III Wojna Światowa?, IZRAEL, JUDAIZM - ŻYDZI, POLITYKA, USA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.