19 września 2017 r. premier Benjamin Netanjahu przemawiając przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ powiedział, że Izrael stoi w obliczu głębokich zmian

youtu.be

19 września 2017 r. premier Benjamin Netanjahu przemawiając przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ powiedział, że Izrael stoi w obliczu głębokich zmian.

„W zeszłym roku mówiłem tutaj o głębokich zmianach. Spójrzcie na to, co się stało. Setki premierów, ministrów spraw zagranicznych i innych liderów odwiedziło Izrael, wielu z nich po raz pierwszy.

Ja jeszcze nie odwiedziłem Antarktydy. Chcę tam pojechać, bo słyszałem, że pingwiny są również entuzjastycznymi zwolennikami Izraela.


Iran każdego dnia ślubuje zniszczyć mój kraj. Iran prowadzi kampanię podboju na Bliskim Wschodzie, Iran rozwija pociski balistyczne, którymi zagrozi całemu światu.

Prezydent Trump słusznie nazwał porozumienie nuklearne z Iranem kłopotem. Nie mogę się z nim nie zgodzić. Ograniczenia dotyczące programu jądrowego Iranu posiadają klauzulę wygaśnięcia.

Oznacza to, że za kilka lat te ograniczenia zostaną automatycznie zniesione, a nie przez zmianę zachowania Iranu, nie przez zmniejszenie jego terroru lub agresji. One zostaną zniesione poprzez zwykłą zmianę daty w kalendarzu.

Ostrzegałem, że nadejdzie taki zachód słońca, gdy ciemność ogarnie cały Bliski Wschód i świat, ponieważ Iran będzie mógł swobodnie wzbogacać uran na skalę przemysłową, umieszczając w swoim ogromnym arsenale broń jądrową.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy wszyscy widzieliśmy, jak niebezpiecznym może okazać się nawet kilka nuklearnych bomb w rękach małego, nieuczciwego reżimu Korei Północnej.

Wyobraźmy sobie teraz zagrożenie setek nuklearnych bomb w rękach ogromnego irańskiego imperium islamistycznego. Wzywam do zmienienia porozumienia jądrowego z Iranem.

Zniesienie porozumienia będzie oznaczać przywrócenie ogromnego nacisku na Iran, w tym załamanie się sankcji, zanim Iran zdemontuje swoją broń nuklearną.

Ustalenie nowej umowy wymaga wielu rzeczy, między innymi inspekcji wojskowych i innych podejrzanych miejsc, i karanie Iranu za jakiekolwiek naruszenia.

Ale przede wszystkim, ustalenie warunków umowy powinno oznaczać usunięcie klauzuli wygaśnięcia.

Poza zmienieniem tej złej umowy, musimy też powstrzymać rozwój irańskich pocisków balistycznych i powstrzymać rosnącą agresję w regionie.

Mam proste przesłanie dla irańskiego dyktatora Ajtaollaha Chameiniego.

Światło Izraela nigdy się nie zgaśnie, a ci, którzy grożą nam unicestwieniem, stają się śmiertelnym zagrożeniem. — Dopóki reżim Iranu chce zniszczyć Izrael, Iran będzie musiał stać twarzą w obliczu groźnego wroga, jakim jest Izrael.

Ale dzisiaj mam wiadomość dla Irańczyków:  — Nie jesteście naszym wrogiem, jesteście naszymi przyjaciółmi.

Pewnego dnia, moi irańscy przyjaciele, będziecie wolni od złego reżimu, który was terroryzuje. — Kiedy nadejdzie dzień waszego wyzwolenia, przyjaźń między naszymi starożytnymi narodami w pełni się rozwinie.”

za: www.izrael.badacz.org

________________________________

Za; https://gloria.tv/article/k9pUoS3bWPH82bBKHorQX1Cf3

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA WSPÓLCZESNA, III Wojna Światowa?, Iran, IZRAEL, JUDAIZM - ŻYDZI, NATO, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, ONZ, POLITYKA, USA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.