„To największa klęska w dziejach.” Zobacz mapę zniszczeń po ostatnich nawałnicach [INFOGRAFIKA] |… KARA BOSKA NA POLSKĘ!

Mapa zniszczeń lasów. Źródło: PAP

— Mamy do czynienia z największą w dziejach polskiego leśnictwa klęską spowodowaną wiatrami o znamionach huraganu

–   powiedział   dyrektor generalny Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski.

Dodał, że na terenach dotkniętych nawałnicami pokotem leży ok. 8,2 mln m sześc. drewna.

—   „Mamy   do  czynienia niewątpliwie z największą w dziejach polskiego leśnictwa – a przypuszczam, że w dziejach europejskiego leśnictwa – klęską”

– powiedział w środę na konferencji prasowej Tomaszewski.

Dodał, że stało się tak w następstwie wiatru „o znamionach huraganu”.

Jak mówił, pokotem leży ok. 8,2 mln metrów sześc. drewna, a roczne pozyskanie drewna w Lasach Państwowych wynosi około 38 mln m sześc.

W środę Tomaszewski podpisał decyzję o wprowadzeniu tzw. stanu siły wyższej o zasięgu ponadlokalnym w związku z nawałnicami, które przeszły nad Polską w nocy z 11 na 12 sierpnia.

Zgodnie z nią na terenach leśnych dotkniętych nawałnicami obowiązuje zakaz wstępu.

— „Przystąpiliśmy – i to praktycznie mamy już na ukończeniu – do udrażniania dróg publicznych, dróg wewnętrznych”

– wyjaśnił.

Dodał, że m.in. udostępniane będą tereny, nad którymi są linie energetyczne.

Jak mówił dyrektor,  w największym stopniu klęska dotknęła nadleśnictwa m.in. Rytel, Czersk.

Z danych Lasów Państwowych wynika, że najbardziej ucierpiały dyrekcje: toruńska, gdańska, poznańska, szczecinecka, wrocławska i łódzka.

Według wstępnych szacunków w tym roku w lasach toruńskiej RDLP nawałnice zniszczyły ok. 23,3 tys. drzew,   a trzeba będzie usunąć ok. 4 mln m sześc. drewna.

W   części   leżącej w woj. kujawsko-pomorskim powalonych zostało 9 tys. ha   drzew   (1,5 mln sześc. drewna),    a w części województwa pomorskiego – 14,3 tys. ha (2,5 mln sześc. drewna).

Planowo w ciągu roku we wszystkich nadleśnictwa podległych dyrekcji pozyskuje się ok. 2 mln sześc. drewna.

Szkody mają charakter powierzchniowy, zniszczone są całe drzewostany oraz pojedyncze drzewa.

To również ogromne straty przyrodnicze, zniszczone siedliska cennych gatunków, gniazda ptaków i legowiska dzikich zwierząt.

Jak   mówił dyrektor generalny LP,   nowy las na tych terenach powstanie do czerwca 2019 r.

________________________________

[jak to „nowy las „??? — z kogo wariatów robi??? —   takie gałązki, jakie wtykał Szyszko w ziemię??? —   szkółka leśna, sadzonki  —  na nowy las trzeba będzie czekać 80 lat;  —  to jest kara Boska za to, co wyprawia   Szyszko i PiS z lasami i zwierzętami przy poparciu biskupów i dyr. Rydzyka z Torunia —  nie przypadkiem nadleśnictwo toruńskie ucierpiało najwięcej! —  i dalej mają zamiar kontynuować wycinkę Puszczy Białowieskiej! —  odpowiedzą za to przed Bogiem! —  i to niedługo! —  emjot]

________________________________

Tomaszewski podkreślał, że

—  „pojawiła się niemała okazja, żeby zaspokoić zapotrzebowanie na surowiec drzewny ze strony podmiotów przemysłu drzewnego”.

—  „W Polsce funkcjonuje 10 tys. zakładów przemysłu drzewnego i zgodnie ze Strategią na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju właśnie przemysł drzewny ma być potężnym kołem zamachowym rozwoju terenów niezabudowanych”

– mówił.

_______________________________

[przynajmniej wiemy, co ci zdrajcy pisowscy knują!Strategia na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju   — to są zwykłe świnie!  — odpowiedzą za to przed Bogiem… i powinni to wiedzieć! — ZDRAJCÓW NARÓD NIENAWIDZI BARDZIEJ NIŻ WROGÓW! — Platforma i PIS to jedno i to samo!

emjot

_____________________________________

Jak dodał,   — są sygnały o zainteresowaniu ze strony tych zakładów.

  —  „Nie będzie takiej sytuacji, że to dobro Skarbu Państwa ulegnie zmarnotrawieniu”

– podkreślił.

__________________________

[zgnije!   —  zanim zdołacie się do naszego Skarbu Narodowego dostać!   — WIDZICIE JAK JUŻ SIĘ OBLIZUJĄ… NA SAMĄ MYŚL O KASIE… ? CHCĄ NAS URZĄDZIĆ JAK PALESTYNĘ!…   —  emjot]

_________________________

Tomaszewski mówił też, że LP będą starać się pomóc właścicielom lasów prywatnych.

Dyrektor wyraził także nadzieję, że obecna sytuacja przyspieszy prace nad regulacjami dot. definicji drewna energetycznego.

Od kilku dni nad Polską przechodzą intensywne burze.

W wyniku nawałnic, w nocy z piątku na sobotę, zginęło sześć osób (pięć na Pomorzu i jedna w Wielkopolsce), a około 50 zostało rannych.

Silny wiatr – tylko wówczas – uszkodził lub zerwał dachy z prawie 3 tys. domów, w tym z ponad 2 tys. mieszkalnych.(PAP)

Wiatrołomy. Źródło: PAP

Za; http://wolnosc24.pl/2017/08/16/to-najwieksza-kleska-w-dziejach-zobacz-mape-zniszczen-po-ostatnich-nawalnicach-infografika/

Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, Bogactwa naturalne - złoża, Huragany, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, KATASTROFY, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, WYBORY, Zwierzęta, ŚRODOWISKO NATURALNE - EKOLOGIA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „„To największa klęska w dziejach.” Zobacz mapę zniszczeń po ostatnich nawałnicach [INFOGRAFIKA] |… KARA BOSKA NA POLSKĘ!

  • mgrabas pisze:

   Musisz to wiedzieć! (242) Czy ostatnia nawałnica i ofiary mogły być spowodowane „badaniami” HAARP?

   Opublikowany 17 sie 2017

 1. Aleksandra pisze:

  Będzie gorzej,bo P.Jezusa nie uznano Królem Polski. A prosił o to.Zobaczycie

Możliwość komentowania jest wyłączona.