Fundacja Otwarty Dialog miała pozwolenie na handel bronią. Wywiad z Kozlovską i Kramkiem.

fot. youtube

Szefowie Fundacji Otwarty Dialog, Lyudmyla Kozlovska i Bartosz Kramek, udzielili   wywiadu   Tomaszowi   Sekielskiemu,   w którym oświadczyli, że apel   —  „Niech państwo stanie: wyłączmy rząd!”  —  nie jest wyłącznie prywatna opinią Kramka, ale stanowiskiem fundacji.

Jednocześnie Kramek zapewnił, że są organizacją apolityczną.

Poproszona o skomentowanie działań podjętych przez polskie władze, mających na celu wyjaśnienie zgodności działań fundacji z polskim prawem, — Kozlovska oznajmiła, że — jest to działanie według „represyjnego” scenariusza rosyjskiego i kazachskiego oraz atak na społeczeństwo obywatelskie i łamanie praw człowieka.

—  Nie mamy złudzeń, że jesteśmy na podsłuchu

—  dodał Kramek.

Kozlovska poinformowała, że fundacja była wielokrotnie kontrolowana i nigdy nie było do niej żadnych zastrzeżeń.

— My nawet do niedawna byliśmy posiadaczami specjalnej koncesji od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na, — potocznie mówiąc, — handel bronią, co wynikało z kolei z tego, że dostarczaliśmy kamizelki kuloodporne i hełmy na Ukrainę.

Robiliśmy to początkowo nielegalnie, bo nie byliśmy świadomi istnienia tych przepisów.   — Potem się zreflektowaliśmy.

—  Była wielka afera.   — W końcu postępowanie umorzono ze względu na niską szkodliwość społeczną

– poinformował Kramek.

Kozlovska potwierdziła, że założycielami Fundacji Otwarty Dialog byli Paweł Świderski i Ivan Sherstyuk.

Powiedziała,   że  założyli fundację na jej prośbę, ponieważ ona wtedy nie znała języka polskiego i nie umiałaby dopełnić formalności.

Kramek zapowiedział skierowanie do organów ścigania zawiadomienia o groźbach karalnych kierowanych przez internautów pod adresem członków Fundacji Otwarty Dialog.

Źródło: youtube

Lip 31, 2017

Za; http://wprawo.pl/2017/07/31/fundacja-otwarty-dialog-miala-pozwolenie-na-handel-bronia-wywiad-z-kozlovska-i-kramkiem/

Rozmowy z tweetera

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii III RP, JUDAIZACJA POLSKI, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, Trybunał Konstytucyjny RP, WYBORY. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.