Milczenie ukraińskiej V kolumny… …milczenie PiS, premiera, MSW???

Zob. Polska: Ukraińska V kolumna chce „kolorowej rewolucji”

***

Przedziwna cisza zapadła po artykule, jaki opublikował szef zarządu Fundacji Otwarty Dialog, Bartosz Kramek, a w jakim nawołuje do dokonania w Polsce zamachu stanu.

Jakby ukraińskie i proukraińskie środowiska w Polsce wystraszyły się, że za wcześnie odsłoniły swoje zamiary.

Milczą nie tylko Petro Tyma, prezes Związku Ukraińców w Polsce, czy ukraiński   rewizjonista   Marcin Rey, o Natalii Panczenko nie wspominając, —  ale także   posłowie,   którzy, jak chociażby Małgorzata Gosiewska (PiS), byli zaprzyjaźnieni z tą fundacją i często w niej bywali.

—  „Czyżby ruscy agenci nam zakneblowali naszą postępową awangardę polityki wschodniej?”  

—  celnie zapytuje prof. Bogusław Paź.

—  „Dziwna ta cisza, bo aż huczy”  

—  dodaje.

O tym, że PiS strzela sobie w stopę przymykając oczy na rozwijający się neobanderyzm oraz sprowadzając do Polski Ukraińców bez ich uprzedniej weryfikacji środowiska patriotyczne ostrzegały już dawno.

Dopieszczanie przebywających w Polsce ukraińskich nacjonalistów i ich propagandystów musiało się kiepsko skończyć, jako że trudno oczekiwać wdzięczności od osób, które mają nienawiść do Polaków wpisaną w deklarację ideową.

Teraz wyszło szydło z worka…

Ukraińskim środowiskom w Polsce marzy się kolorowa rewolucja, zamach stanu, na którym pewnie sami chcieliby dopłynąć do władzy.

W końcu objąć rządy w Polsce to by było dla takiego Ukraińca naprawdę coś.

Pewnie właśnie na tym bazuje George Soros, świetnie zorientowany w mentalności poszczególnych nacji.

To z nim chętnie fotografowała się uśmiechnięta od ucha do ucha Ludymyla Kozlovska,   —  prywatnie żona Bartosza Kramka, —  a zawodowo – razem z mężem prowadząca Fundację Otwarty Dialog.

Nikt   nie  ma chyba żadnych wątpliwości, że 16 punktów w celu obalenia rządu w Polsce to pomysł George’a Sorosa, a środowiska ukraińskie zdecydowały się zaangażować w jego realizację.

PiS ma teraz niemały orzech do zgryzienia – przyjaźń PiS-owsko-ukraińska runęła niczym domek z kart.

Problem   wizerunkowy mają też niektóre media, które uchodzą za prawicowe, a w rzeczywistości są medialną tubą propagandową środowisk ukraińskich.

Trudno będzie bowiem wytłumaczyć czytelnikom poparcie dla kręgów, które dążą do obalenia legalnie wybranej w Polsce władzy.

____________________

Anna Wiejak

Opublikowano 23 lipca 2017

Za; http://prawy.pl/54664-milczenie-ukrainskiej-v-kolumny/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, Roszczenia ukraińskie, Roszczenia wobec Polski, Roszczenia żydowskie, SS Galizien, Trybunał Konstytucyjny RP, Ukraina, UPA-OUN, WYBORY, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.