USA: McCain na straży „demokracji” w Polsce – Ukraińcy wzywają do przeprowadzenia w Polsce drugiego „majdanu”.

Ukraińcy, popierani przez Waszyngton w czasie tzw. Majdanu na Ukrainie, wzywają do przeprowadzenia w Polsce drugiego „majdanu”.  Swą obecność zaznaczyli także na wczorajszym proteście w Krakowie…

23 lipca 2017 13:05

Senator John McCain udostępnił na Twitterze artykuł stacji telewizyjnej NBC News —  „Polski Senat przyjął prawo dające politykom wpływ na sądownictwo”,   — opatrując go komentarzem „To krok wstecz dla demokracji”.

Na uwagi senatora odpowiedział polski ambasador w USA Piotr Wilczek. Dyplomata zadeklarował chęć spotkania i dyskusji nt. prób przeprowadzenia przez Prawo i Sprawiedliwość reformy sądownictwa. — „To wszystko jest bardziej skomplikowane” –  skomentował.

Jakby tego było mało, wcześniej oficjalne oświadczenie w sprawie wydał Departament Stanu USA. Było ono utrzymane w podobnym tonie – krytycznym pod adresem Warszawy.

Tymczasem „aktywiści” ukraińscy, popierani przez Waszyngton w czasie tzw. Majdanu na Ukrainie, wzywają do przeprowadzenia w Polsce drugiego „majdanu”. 

Swą obecność zaznaczyli także na wczorajszym proteście w Krakowie, na Rynku Głównym, wygłaszając takie właśnie treści.

Inni natomiast zaangażowali się w przygotowania natury logistycznej:

(na podst. PAP, FB, Twitter oprac. M.M.)

Komentarz Redakcji: Nie jest przypadkiem, że gromy z różnych stron spadają na Polskę właśnie teraz – gdy powoli rośnie zamożność wielu rodzin polskich, program transferów socjalnych 500+ okazał się całkiem udany, także z gospodarczego punktu widzenia (jakby zupełnie na przekór wcześniejszym atakom neoliberałów), —  a   nawet niechętny nam „New York Times” przyznaje, iż Polska ma szanse stać się na tyle dużą gospodarką, by  —  „na globalnej mapie gospodarczej umiejscowić całą Europę Wschodnią”.

Pamiętajmy,   — kontrowersje wokół reformy sądownictwa są tylko (kolejnym) pretekstem dla różnych sił, chcących doprowadzić do destabilizacji naszego kraju – po to, by mogły zachować swoją potęgę i wpływy, kosztem odebrania Polsce szans na rozwój!

Za; http://xportal.pl/?p=29967

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii AFERY PRAWA, APELE - KOMUNIKATY, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, Sejm, WYBORY. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.