C-Star – statek anty-NGOs płynie w kierunku Katanii

22.07.2017

„Statek anty-NGOs znajduje się na morzu – płynie w kierunku sycylijskiego portu w Katanii, gdzie czekają na niego aktywiści stowarzyszenia „Generazione Identitaria…”

Statek anty-NGOs płynie w kierunku Katanii: „Lewacy nie zatrzymają nas”

Nave anti-Ong avanza su Catania: „La sinistra non può fermarci” http://www.ilgiornale.it/news/cronache/nave-anti-ong-avanza-su-catania-sinistra-non-pu-fermarci-1423501html

Giuseppe De Lorenzo      22 lipiec 2017    tłum. RAM

C-Star – statek wynajęty przez „Pokolenie Tożsamości” – i zatrzymany na kilka  godzin w Kanale Sueskim jest gotów do wypłynięcia w kierunku Libii, by — jak tego chcą tożsamościowcy – zablokować zmasowaną imigrację do Europy, wspieraną przez NGOs”.

Statek anty-NGOs znajduje się na morzu – płynie w kierunku sycylijskiego portu w Katanii, gdzie czekają na niego aktywiści stowarzyszenia „Generazione Identitaria” – „Pokolenia Tożsamości”, —  gotowi do wyprawy w kierunku Libii, po to by kontrolować nielegalną działalność NGOs, załadowujących migrantów na swe jednostki morskie i przywożących ich do Włoch.

Uruchamiając crowdfunding „Defend Europe” –  w ciągu kilku tygodni zebrano 128 000 euro.

Jak mówi Lorenzo Fiato, leader GI-Italia

–  „wiele osób wsparło nas, wierząc w sens naszej misji. W czerwcu wynajęliśmy C-Star, który jest frachtowcem o długości 40 metrów pływającym pod banderą Mongolii”.

W owym momencie wybuchł skandal.

Atak lewactwa

Pierwszymi,   którzy   podnieśli   wrzask  były ugrupowania anty-rasistowskie z całej Europy, które doprowadziły do tego, że PayPal i kilka banków zamroziło konta Pokolenia Tożsamości.

Następnie ruch „Red Española de Inmigracion y Ayuda al Refugiado” zaskarżył tożsamościowców do generalnej prokuratury hiszpańskiej, definiując ich jako należących do  —   „organizacji kryminalnej zaangażowanej w piractwo i abordaż dla celów politycznych”.

Do nich dołączyli antagoniści włoscy, którzy wystosowali sprzeciw pisemny do włoskiego ministerstwa transportu  —  i zapowiadają demonstracje w porcie w Katanii, dokąd statek przybędzie w tym tygodniu.

Lorenzo Fiato komentuje:

—  „Nie boimy się tej garstki demonstrujących bałwanów. Mogą demonstrować ile tylko chcą.   — Nie zatrzymają nas”.

Burmistrz Katanii – Enzo Bianchi poprosił policję by  

— „ze względu na porządek publiczny zablokowała oficjalne zacumowanie statku w porcie”.

Dodał, że jest to    — „wydarzenie niebezpieczne”.

Włoski tygodnik katolicki „Famiglia Cristiana”   — dopuścił się stwierdzenia, że Generazione Identitaria to   

„sieć najemników pływających na statkach używanych jako magazyny broni”.

Fiato komentuje:

— „C-Star był używany w operacjach antypirackich. My go jedynie wynajęliśmy;   —  nie   utrzymywaliśmy   z armatorem wcześniej żadnych kontaktów i nie interesuje nas czym się zajmował w przeszłości.

Cena jest dla nas bardzo dobra, a kapitan statku uprzejmy. Czemu więc mielibyśmy odrzucić propozycję?”

Groźniejsze   są   interwencje   posłów   i   senatorów w auli Parlamentu, którzy nazywają tożsamościowców  „faszystami”   —  i oskarżają ich o wszelkie możliwe podłości — określając statek jako — „jednostkę paramilitarną”,  — przygotowaną do akcji topienia migrantów.

Czym zajmie się C-Star?

Lorenzo Fiato mówi:

— „Nie chcemy być ratownikami i nie zamierzamy topić migrantów.

Naszym zadaniem będzie monitorowanie libijskiej przybrzeżnej strefy Sar i powiadamianie o wszystkich nielegalnych akcjach statków należących do NGOs,   — takich jak wyłączanie transponderów i wpływanie bez pozwolenia na terytorialne wody libijskie”.

Aktywiści Pokolenia mają nadzieję na współpracę z władzami libijskimi i pomożenie im w zawracaniu migrantów do Libii, zamiast przerzucania ich do Włoch.

Załoga nie będzie uzbrojona, ale jest wyszkolona tak, by mogła stawić czoła sytuacjom kryzysowym,—  również jak chodzi o ratownictwo na morzu.

W tym przypadku – wyjaśnia Gianmarco Concas (członek załogi), były oficer Marynarki

–  „zgodnie z konwencjami międzynarodowymi zwrócimy się do najbliższego statku, będącego w stanie zapewnić tego rodzaju interwencję”.

Będzie to dotyczyło tak jednostek NGOs, jak i patrolowców libijskiej straży przybrzeżnej.

Czy C-Star został zablokowany w Suezie?

Kilka   dni   temu   ruch  Hopenothate  rozpowszechnił fałszywą wiadomość, że statek został na stałe zablokowany w Suezie z powodu braku „odpowiednich dokumentów”.

Hopenothate

http://hopenothate.org.uk/

https://en.wikipedia.org/wiki/Hope_not_Hate

Lorenzo Fiato wyjaśnia: 

— „W rzeczywistości chodziło o zwyczajną rutynową kontrolę”.

Sprawdzano dokumentację, listę pasażerów, zabezpieczenie przeciwpożarowe, światła i transponder.   —  Są to normalne kontrole podczas przekraczania Kanału, chociaż aktywiści Pokolenia nie wykluczają presji ze strony lewic europejskich.

Lorenzo Fiato kończy swą wypowiedź stwierdzając:

— „Operacje rutynowe wykorzystali do robienia sensacji ale nie zatrzymają nas.  —  C-Star dotrze do Katanii.   — Zablokujemy nielegalną i zmasowaną imigrację do Europy”.

***

22.07.2017

za; http://ram.neon24.pl/post/139431,c-star-statek-anty-ngos-plynie-w-kierunku-katanii

Statek „Pokolenia Tożsamości” czeka na Polaków

http://ram.neon24.pl/post/139080,statek-pokolenia-tozsamosci-czeka-na-polakow

Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, GLOBALIZM, Handel ludźmi, ISIS, ISLAM, Multikulturalizm, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, UNIA EUROPEJSKA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.