Turcja: Niemieckie firmy wspierają terroryzm

____________________________________________________________________________________________

Jak poinformował dzisiaj niemiecki tygodnik „Die Zeit” — władze Turcji przekazały stronie niemieckiej listę 68 nazwisk osób i nazw firm, które są oskarżane przez  Ankarę o wspieranie z Niemiec terroryzmu skierowanego przeciwko Turcji.

Ankara zarzuca im utrzymywanie kontaktów z przebywającym na emigracji w USA muzułmańskim kaznodzieją Fethullahem Gulenem, który zdaniem tureckich władz jest odpowiedzialny za zorganizowanie ubiegłorocznej próby zamachu stanu w tym państwie.

Na   liście   znalazły  się m.in. niemieckie koncerny Daimler i BASF, — ale także bar szybkiej obsługi i punkt sprzedaży kebabu w Nadrenii Północnej-Westfalii.

Już wcześniej władze Turcji przekazały Niemcom 4,5 tys. dokumentów dotyczących zwolenników Gulena i jak oświadczył prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan

– „Niemcy muszą wydać Turcji tych terrorystów. Dopóki tego nie zrobią, Turcja będzie traktowała Niemcy jak kraj chroniący terrorystów„.

„Die Zeit” donosi, że przedstawiciele niemieckiego rządu uznali listę przygotowaną przez tureckie władze za „absurdalną” i śmieszną”.

Federalny Urząd Kryminalny (BKA) miał poprosić o uzupełnienie informacji jednak nie doczekał się póki co odpowiedzi od strony tureckiej.

__________________________________

(na podst. gazetaprawna.pl, rp.pl oprac. BWP)

20 lipca 2017

Za; http://xportal.pl/?p=29937

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ISIS, ISLAM, NATO, Niemcy, POLITYKA, Turcja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.