Kiedy Episkopat Polski nazwie po imieniu i potępi banderowskie ludobójstwo?

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

... Pytanie to jest tym bardziej palące, że w Watykanie szykuje się beatyfikacja otwarcie wspierającego neobanderyzm i hitleryzm abp. Andrzeja Szeptyckiego i nie widać – o zgrozo! – żadnych działań polskiego Episkopatu w celu niedopuszczenia do wyniesienia na ołtarze duchowego przywódcy katów polskich obywateli….  — m.j

***

Znany działacz kresowy ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, odnosząc się do wygłoszonej  14 maja podczas Mszy świętej na Skałce w uroczystość ku czci św.   Stanisława BM     przez   ks.   abp.   Marka Jędraszewskiego   homilii   zadał pytania   —  o stosunek Kościoła katolickiego w Polsce wobec banderowskiego ludobójstwa.

„Rodzi się pytanie, kiedy Episkopat Polski nazwie po imieniu i potępi banderowskie ludobójstwo,   — w tym udział w nim niektórych duchownych greckokatolickich.

Kiedy uczci pamięć rzymskich katolików pomordowanych w kościołach i wyniesie na ołtarze męczenników,  —  a przede wszystkim przyczyni się do pochowania kości pomordowanych i sprawi im chrześcijańskie pochówki?”

—  pyta na swoim blogu ks. Isakowicz-Zaleski, odnosząc się do pięknej homilii, wygłoszonej na Skałce przez ks. abp. Marka Jędraszewskiego.

Pytanie to jest tym bardziej palące, że w Watykanie szykuje się beatyfikacja otwarcie wspierającego neobanderyzm i hitleryzm abp. Andrzeja Szeptyckiego i nie widać – o zgrozo! – żadnych działań polskiego Episkopatu w celu niedopuszczenia do wyniesienia na ołtarze duchowego przywódcy katów polskich obywateli.

Ks.   abp  Marek Jędraszewski, wspominając postać wielkiego Polaka i kapłana Księdza Kardynała Adama Stefana Sapiehy oraz jego zasługi dla Polski i Polaków, przypomniał wydaną przez niego odezwę potępiającą zbrodnie wobec Polaków na Ukrainie.

Anna Wiejak

Opublikowano 17 czerwca 2017

Za; http://prawy.pl/52732-ks-tadeusz-isakowicz-zaleski-kiedy-episkopat-polski-nazwie-po-imieniu-i-potepi-banderowskie-ludobojstwo/

Advertisements
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, JUDAIZM - ŻYDZI, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Kresy Wschodnie, MASONERIA, MASONERIA W POLSCE, Miejsca Męczeństwa Polaków, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, PROTESTY, Roszczenia ukraińskie, Sobór Warykański II, SS Galizien, Ukraina, UPA-OUN, WALKA Z WIARĄ KATOLICKĄ, Wołyń, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Kiedy Episkopat Polski nazwie po imieniu i potępi banderowskie ludobójstwo?

  1. Steven pisze:

    Sam na to czekam, drogi Księże. I sam nie mogę się doczekać. Dla mnie Episkopat, to masońska banda, gdzie lepiej znają Lenina, Adorno czy Gramsciego niż Biblię. Dlatego tez nie chodzą do kościoła…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s