Kiedy Episkopat Polski nazwie po imieniu i potępi banderowskie ludobójstwo?

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

... Pytanie to jest tym bardziej palące, że w Watykanie szykuje się beatyfikacja otwarcie wspierającego neobanderyzm i hitleryzm abp. Andrzeja Szeptyckiego i nie widać – o zgrozo! – żadnych działań polskiego Episkopatu w celu niedopuszczenia do wyniesienia na ołtarze duchowego przywódcy katów polskich obywateli….  — m.j

***

Znany działacz kresowy ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, odnosząc się do wygłoszonej  14 maja podczas Mszy świętej na Skałce w uroczystość ku czci św.   Stanisława BM     przez   ks.   abp.   Marka Jędraszewskiego   homilii   zadał pytania   —  o stosunek Kościoła katolickiego w Polsce wobec banderowskiego ludobójstwa.

„Rodzi się pytanie, kiedy Episkopat Polski nazwie po imieniu i potępi banderowskie ludobójstwo,   — w tym udział w nim niektórych duchownych greckokatolickich.

Kiedy uczci pamięć rzymskich katolików pomordowanych w kościołach i wyniesie na ołtarze męczenników,  —  a przede wszystkim przyczyni się do pochowania kości pomordowanych i sprawi im chrześcijańskie pochówki?”

—  pyta na swoim blogu ks. Isakowicz-Zaleski, odnosząc się do pięknej homilii, wygłoszonej na Skałce przez ks. abp. Marka Jędraszewskiego.

Pytanie to jest tym bardziej palące, że w Watykanie szykuje się beatyfikacja otwarcie wspierającego neobanderyzm i hitleryzm abp. Andrzeja Szeptyckiego i nie widać – o zgrozo! – żadnych działań polskiego Episkopatu w celu niedopuszczenia do wyniesienia na ołtarze duchowego przywódcy katów polskich obywateli.

Ks.   abp  Marek Jędraszewski, wspominając postać wielkiego Polaka i kapłana Księdza Kardynała Adama Stefana Sapiehy oraz jego zasługi dla Polski i Polaków, przypomniał wydaną przez niego odezwę potępiającą zbrodnie wobec Polaków na Ukrainie.

Anna Wiejak

Opublikowano 17 czerwca 2017

Za; http://prawy.pl/52732-ks-tadeusz-isakowicz-zaleski-kiedy-episkopat-polski-nazwie-po-imieniu-i-potepi-banderowskie-ludobojstwo/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, JUDAIZM - ŻYDZI, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Kresy Wschodnie, MASONERIA, MASONERIA W POLSCE, Miejsca Męczeństwa Polaków, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, PROTESTY, Roszczenia ukraińskie, Sobór Warykański II, SS Galizien, Ukraina, UPA-OUN, WALKA Z WIARĄ KATOLICKĄ, Wołyń, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Kiedy Episkopat Polski nazwie po imieniu i potępi banderowskie ludobójstwo?

  1. Steven pisze:

    Sam na to czekam, drogi Księże. I sam nie mogę się doczekać. Dla mnie Episkopat, to masońska banda, gdzie lepiej znają Lenina, Adorno czy Gramsciego niż Biblię. Dlatego tez nie chodzą do kościoła…

Możliwość komentowania jest wyłączona.