Chcą, aby we Wrocławiu Ukraińcy mieli swojego przedstawiciela we władzach miasta – To nie ponury żart

To nie ponury żart, ale pomysł Towarzystwa Upiększania Wrocławia oraz Stowarzyszenia Akcja Miasto.

Wniosek w tej sprawie trafił do prezydenta Rafał Dutkiewicza.

Jako  jeden z argumentów za powołaniem pełnomocnika jest liczba Ukraińców mieszkających we Wrocławiu – szacuje się, że może to być ponad 60 tysięcy.

Autorzy wniosku podkreślają, iż przyjeżdżający mają sporo kłopotów z uzyskaniem pozwolenia na pracę czy pobyt, a czas potrzebny na dopełnienie formalności jest bardzo długi (może trwać nawet rok).

Do tego – jak zaznaczają – dochodzi brak znajomości jeżyka polskiego, co stanowi dla przybyszów kolejną trudność.

Stąd, jak tłumaczą, projekt stworzenia systemu wsparcia Urzędu Wojewódzkiego i Powiatowego Urzędu Pracy w obsłudze wniosków, aby do niezbędnego minimum skrócić czas oczekiwania na decyzję.

Według autorów wniosku — niezbędne jest wydanie poradnika dla imigrantów, lepsza koordynacja i promocja kursów języka polskiego oraz wsparcie szkół w stworzeniu oferty edukacyjnej dla dzieci imigrantów.

Zdaniem autorów listu strategicznym celem Wrocławia powinno być doprowadzenie  do sytuacji, w której Ukraińcy osiedliliby się w tym mieście na stałe.   — Życzą sobie oni jednocześnie, aby przybysze zza wschodniej granicy zakładali we Wrocławiu rodziny.

—   „Uważamy,   że   ważnym  krokiem na tej drodze będzie będzie właśnie zapewnienie imigrantom reprezentacji we władzach miasta poprzez postulowanego przez nas pełnomocnika Prezydenta Wrocławia do spraw mieszkańców pochodzenia ukraińskiego”

— stwierdzają na końcu epistoły.

Źródło: radiowroclaw.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

13 lipca 2017

Za; http://prawy.pl/54205-chca-aby-we-wroclawiu-ukraincy-mieli-swojego-przedstawiciela-we-wladzach-miasta/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, Roszczenia ukraińskie, SS Galizien, UPA-OUN, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.