Warszawa: Obchody Narodowego Dnia Pamięci Ludobójstwa Polaków na Kresach

__________________________________________________________

9 lipca 2017 delegacja Organizacji Falanga i Redakcji Xportal.pl wzięła udział w społecznych Obchodach Narodowego Dnia Pamięci Ludobójstwa Polaków na Kresach Wschodnich. —  Uroczystości zostały zorganizowane w Warszawie przez środowiska narodowe i kresowe.

Społeczne Obchody Narodowego Dnia Pamięci Ludobójstwa Polaków na Kresach Wschodnich rozpoczęły się w południe 9 lipca przed Grobem Nieznanego Żołnierza w asyście pododdziału reprezentacyjnego Wojska Polskiego.

Zgromadzeni na uroczystościach oddawali hołd ofiarom ludobójstwa dokonanego przez Ukraińców na Polakach w latach 1939-1947.

Wydarzenie związane jest z Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa, który jest obchodzony 11 lipca, w tym roku po raz pierwszy oficjalnie.

Organizatorem Obchodów jest Komitet Honorowy Obchodów z ks.Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim jako Przewodniczącym oraz dr Lucyną Kulińską, Stanisławem Srokowskim i Witoldem Listowskim jako wiceprzewodniczącymi. 

W skład Komitetu wchodzi m.in. Redaktor Naczelny Xportal.pl i Przywódca Falangi, Bartosz Bekier oraz kierownictwo Obozu Narodowo-Radykalnego i Młodzieży Wszechpolskiej.

Jak   poinformował   w   przeddzień   uroczystości   ks. Isakowicz-Zaleski,   — prezydent Andrzej Duda odmówił objęcia patronatem ogólnopolskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa.

Uroczystości rozpoczęły się od zaśpiewania hymnu państwowego i uroczystej zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Wysłuchano także okolicznościowych przemówień.   —  Zgromadzeni, po Apelu Pamięci, wraz z udziałem Kompanii Honorowej i Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, wyruszyli z Placu Piłsudskiego do Katedry Polowej Wojska Polskiego, gdzie odbyła się Msza św. sprawowana w intencji ofiar ludobójstwa na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej.

O godzinie 15:30 rozpoczął się koncert w wykonaniu Chóru Echo Kresów, pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego przy Placu Krasińskich.

Społeczne Obchody Narodowego Dnia Pamięci Ludobójstwa Polaków na Kresach Wschodnich przyciągnęły wiele środowisk narodowych i kresowych.

Podczas przemarszu Warszawiacy spontanicznie dołączali do pochodu i powtarzali skandowane hasła.

10 lipca 2017

Za; http://xportal.pl/?p=29821

ZOBACZ:

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, Kresy Wschodnie, Miejsca Męczeństwa Polaków, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POLITYKA, ROCZNICE, SS Galizien, UPA-OUN, Wołyń, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.