Społeczne Obchody Narodowego Dnia Pamięci Ludobójstwa Polaków na Kresach Wschodnich [WIDEO] – |UWAGA! – WAŻNY KOMUNIKAT DLA POLAKÓW!

Fot. Obóz Narodowo-Radykalny

8 godzin temu

Dzisiaj odbyły się Społeczne Obchody Narodowego Dnia Pamięci Ludobójstwa Polaków na Kresach Wschodnich. Uroczystości zostały zorganizowane w Warszawie.

Społeczne Obchody Narodowego Dnia Pamięci Ludobójstwa Polaków na Kresach Wschodnich rozpoczęły się w południe przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Zgromadzeni na uroczystościach oddawali hołd ofiarom ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów.

Wydarzenie związane jest z Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa, który jest obchodzony 11 lipca.

Organizatorem  Obchodów jest Komitet Honorowy Obchodów z ks.Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim   jako  Przewodniczącym oraz dr Lucyną Kulińską, Stanisławem Srokowskim i Witoldem Listowskim jako wiceprzewodniczącymi. 

W skład Komitetu wchodzą m.in. Kierownik Główny ONR – Aleksander Krejckant oraz Koordynator Brygady Mazowieckiej ONR – Robert Bąkiewicz.

Jak poinformował wczoraj ks. Isakowicz-Zaleski na Twitterze, — Andrzej Duda odmówił objęcia patronatem ogólnopolskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa.

Uroczystości rozpoczęły się od zaśpiewania Hymnu państwowego i Uroczystej Zmiany Warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Wysłuchano także okolicznościowych przemówień.

Zgromadzeni, po Apelu Pamięci, wraz z udziałem Kompanii Honorowej i Orkiestry   Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, wyruszyli z Placu Piłsudskiego do Katedry Polowej Wojska Polskiego, gdzie odbędzie się Msza św. sprawowana w intencji ofiar ludobójstwa na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej.

O godzinie 15:30 ma się rozpocząć koncert w wykonaniu Chóru Echo Kresów, pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego przy Placu Krasińskich.

Na uwagę zasługuje opisanie kuriozalnej postawy rządu.  — To nie tylko haniebna decyzja ws. odmowy patronatu przez Prezydenta RP.

Jak informuje Krzysztof Bosak,   — przedstawicielka Urzędu ds. Kombatantów poinformowała   zgromadzonych   na   uroczystości,  że

 —  jest w   zastępstwie   swojego szefa, którego zatrzymały inne obowiązki, a ona sama nie wygłosi przemówienia, ponieważ nie była przygotowana na publiczne wystąpienia.

Żenującą   wypowiedź  zakończyła okrzykiem:  —  „Cześć i chwała bohaterom”.

Godne potępienia jest również zasłonięcie tablicy poświęconej pamięci pomordowanym na Wołyniu, przez słup ogłoszeniowy.

Społeczne Obchody Narodowego Dnia Pamięci Ludobójstwa Polaków na Kresach Wschodnich przyciągnęły wiele środowisk narodowych i kresowych.

Wśród obecnych można było zauważyć działaczy Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego i Ruchu Narodowego. — Wystawiono także kilkanaście pocztów sztandarowych.

za; https://medianarodowe.com/spoleczne-obchody-narodowego-pamieci-ludobojstwa-polakow-kresach-wschodnich-wideo/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA POLSKI, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, Kresy Wschodnie, Miejsca Męczeństwa Polaków, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, POLSKOŚĆ, SPOŁECZNO-POLITYCZNE, SS Galizien, UPA-OUN, WALKA Z WIARĄ KATOLICKĄ, Wołyń, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Społeczne Obchody Narodowego Dnia Pamięci Ludobójstwa Polaków na Kresach Wschodnich [WIDEO] – |UWAGA! – WAŻNY KOMUNIKAT DLA POLAKÓW!

  1. HKW pisze:

    Reblogged this on Justice4Poland.

Możliwość komentowania jest wyłączona.