Niebywały skandal na Ukrainie. Festiwal banderowski pod auspicjami władz państwowych. Nasi politycy nie reagują

PAP/Olivier Douliery / POOL

W tym roku Banderstadt, festiwal organizowany ku pamięci ukraińskiego zbrodniarza   –  Stephana Bandery, który ma się odbyć między 4 a 6 sierpnia w miejscowości Łuck,  — zostanie przeprowadzony pod auspicjami Ukraińskiego Ministerstwa Nauki i Sportu.

Jest to dowód na otwarte poparcie władz w Kijowie dla działalności Bandery i promowania jego osoby, jako narodowego bohatera na Ukrainie.

Jak na razie nie padł żaden komentarz w tej sprawie ze strony polskiego rządu,   —   choć   jest   to  niewątpliwie haniebna decyzja naszego wschodniego sąsiada, która podkopuje i tak już nie najlepsze polsko-ukraińskie stosunki.

8 lipca 2017

Za; http://wolnosc24.pl/2017/07/08/niebywaly-skandal-na-ukrainie-festiwal-banderowski-pod-auspicjami-wladz-panstwowych-nasi-politycy-nie-reaguja/

ZOBACZ:

Gorąco na Ukrainie. Władze zapobiegły prowokacji przed konsulatem Rzeczpospolitej Polskiej – 29 zatrzymanych [VIDEO]

Politycy PiS nadal blokują projekt ustawy w sprawie zbrodni OUN-UPA. Kukiz’15 zapowiada protesty

Ambasador RP w Kijowie wezwany do MSZ Ukrainy

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, Kresy Wschodnie, Miejsca Męczeństwa Polaków, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, Roszczenia ukraińskie, SS Galizien, Ukraina, UPA-OUN, Wołyń, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.