Europejska solidarność sypie się. Austria wysyła transportery opancerzone i 750 żołnierzy na granicę z Włochami

***

– Austria wyśle pojazdy opancerzone w pobliże swojej granicy z Włochami, razem z ok. 750 żołnierzami. Ma to posłużyć nieprzepuszczaniu przenikających do kraju imigrantów —  zapowiedział wczoraj Peter Doskozil, minister obrony, w wywiadzie udzielonym gazecie „Kronen Zeitung”.

Decyzja ta odzwierciedla głębokie zaniepokojenie w Wiedniu rosnącą liczbą przybyszy, którzy nadal od wybrzeży Libii napływają do Włoch —  do tej pory w tym roku jest to oficjalnie ponad 85.000.

Austria planuje   zwiększyć   kontrole   graniczne   na   przełęczy   Brenner,   — kluczowej   dla handlu i transportu trasie przez Alpy, która łączy oba kraje.

—  750 żołnierzy może być przewiezionych do granicy w ciągu 72 godzin

—  ocenił Doskozil.

—  Oczekuję,  że kontrole graniczne zostaną wprowadzone bardzo szybko.

Widzimy, jak sytuacja we Włoszech staje się coraz bardziej skomplikowana i musimy być przygotowani, aby uniknąć sytuacji porównywalnej do lata 2015.

Było to odniesienie się do kryzysu sprzed dwóch lat, kiedy setki tysięcy uchodźców i migrantów udawało się w kierunku Europy Zachodniej wzdłuż tak zwanego szlaku bałkańskiego, po przekroczeniu Morza Egejskiego.

**************

Źródło: Alarmplan: 750 Soldaten für Grenzsicherung bereit

4 lipca 2017

Za; http://www.dzienniknarodowy.pl/7216/europejska-solidarnosc-sypie-sie-austria-wysyla-tr/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, Austria, ISIS, ISLAM, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, POLITYKA, UNIA EUROPEJSKA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.