Skandal w Gorzowie. Zamiast dać podwyżki kierowcom, szef MZK woli zatrudnić Ukraińców. „Polacy niech jadą pracować do Berlina”

źródło: youtube

Młodzi  kierowcy MZK z Gorzowa coraz częściej decydują się na przenosiny do Berlina. Powodem są niskie zarobki, to kwoty rzędu 2 tys. zł. netto.  —  Prezes spółki się tym nie przejmuje.   — Zdecydował, że będzie przyjmował Ukraińców.

Niskie zarobki kierowców MZK w Gorzowie są powodem, dla którego wyjeżdżają oni pracować do stolicy Niemiec. Tutaj dostają 2 tys. zł na rękę, tam praca jest taka sama, ale wynagrodzenie znacznie wyższe.

Sprawy nie polepsza postawa prezesa Romana Maksymiaka.

— O   podwyżkach dla swojej załogi nie chce słyszeć – tak w skrócie brzmi mail, którego dostaliśmy od jednego z kierowców Miejskiego Zakładu Komunikacji. 

Kierowcy są zdesperowani i w środę pojawią się na sesji Rady Miasta. Będą przekonywać prezydenta i radnych, że należą się im podwyżki adekwatne do wykonywanej przez nich pracy 

– donosi Radio Gorzów.

—   Prezes Maksymiak nawet nie chce o tym słyszeć.  — Twierdzi,  że nie widzi   problemu, —  bo może sobie „sprowadzić” i przeszkolić pracowników ze Wschodu, dla których takie zarobki nie będą problemem

– pisze do Radia Gorzów jeden z kierowców.

Prezes Maksymiak broni się i mówi, że w grupie 10 kierowców średnia za ostatnie   4   miesiące wynosiła 3,350 zł. brutto na głowę.   Dodał, że w tym roku nieznaczne podwyżki już były i kolejne nie są planowane.

—  Mamy   problemy   z   kierowcami.   Część   z nich się zwalnia. Szkolimy permanentnie nowe osoby, ale niestety sytuacja nie jest taka jak byśmy oczekiwali

– mówił prezes.

Dalej Maksymiak przyznał, że jest brana pod uwagę opcja zatrudniania kierowców zza wschodniej granicy.

____________________

Źródło: Radio Gorzów

Za; http://wolnosc24.pl/2017/07/01/skandal-w-gorzowie-zamiast-dac-podwyzki-kierowcom-szef-mzk-woli-zatrudnic-ukraincow-polacy-niech-jada-pracowac-do-berlina/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, Emigracja, III RP, POlska w likwidacji, SLD. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.