Czesi mówią: dosyć! Rząd nie przyjmie więcej imigrantów, których relokacji chcą eurokraci

fot. REUTERS/Marko Djurica/FORUM

Szef   czeskiego  MSW oświadczył na posiedzeniu rządu, że Czechy nie przyjmą już żadnych migrantów z Włoch i Grecji w oparciu o tzw. kwoty ustalone przez Unię Europejską.

Milan Chovanec, czeski minister spraw wewnętrznych powiedział na poniedziałkowym posiedzeniu rządu, że  Czechy nie przyjmą już żadnych migrantów z Włoch i Grecji w oparciu o tzw. kwoty rozdzielania uchodźców, ustalone przez Unię Europejską. Oświadczył, że rząd uznał ten system a dysfunkcyjny

Zaznaczył też, że podejmując decyzję o jego odrzuceniu miał również na uwadze   pogorszenie  się sytuacji w dziedzinie bezpieczeństwa – donosi portal Kresy.pl.

–   W   systemie  kwot do września, kiedy ten jednorazowy mechanizm ma się skończyć, Republika Czeska nie będzie już aktywna

– powiedział Chovanec na konferencji prasowej.

Zaznaczył   też, rząd polecił jego resortowi, by wstrzymał wszelką aktywność w tej sferze.

Przedstawiciele czeskiej opozycji zgadzają się ze stanowiskiem rządu w tej sprawie. Teraz MSW będzie przygotowywać obronę przed ewentualnym postępowaniem, które w związku z niedotrzymaniem zobowiązań mogłaby wytoczyć Czechom Komisja Europejska.

Zgodnie z unijnymi kwotami, do września tego roku Czechy miałyby przyjąć około 2600 ludzi z obozów dla uchodźców w Grecji i we Włoszech. Jak dotąd, przybyło ich zaledwie 12.

Od maja 2016 roku czeskie władze nie zaoferowały żadnych miejsc w ramach programu. Cały program miał obejmować transfer 160 tys. migrantów.

Do 12 maja br. przetransferowano tylko 18,4 tys. ludzi. Komisja Europejska przyznała, że osiągnięcie pełnej liczby jest niemożliwe.

Już w 2015 r. premier Czech Bohuslav Sobotka oznajmił, że jego kraj będzie przyjmował uchodźców na podstawie suwerennych decyzji i nie zamierza się podporządkowywać mechanizmom Unii Europejskiej w tej sprawie.

Warto też dodać, że Czesi deportują imigrantów, którzy pogardzili ich gościnnością.  — Chrześcijanie z Iraku, którym Czechy udzieliły azylu stwierdzili, że nie podoba im się w tym kraju i ruszyli do Niemiec.

Już w strefie przygranicznej zostali oni jednak przechwyceni przez niemiecką policję i zawróceni do Pragi. Minister spraw wewnętrznych Czech Milan Chovanec   powiedział,   że   imigranci   —  „pogwałcili gościnność republiki” — w związku z tym w ciągu tygodnia zostaną odesłani do Iraku.

Później   czeskie   MSZ   zaprzestało dobrowolnego przyjmowania przybyszów z Iraku.   — Powodem było żądanie części z nich zawrotu paszportu – rzekomo w celu powrotu do Iraku.

Okazało się jednak, że nie chcą wracać do domu, tylko wyjechać do innego europejskiego kraju.

– Czechy nie mogą być biurem podróży, które dowozi imigrantów do wybranych przez nich krajów docelowych

– powiedział premier Sobotka.

Sprawa może zakończyć się postępowaniem przed KE i nałożeniem kary przez unijny trybunał. Chovanec nie chciał spekulować na temat jej wysokości.

Jednak eksperci z czeskiego MSW mieli mówić o kwocie podstawowej w wysokości do 10 mln euro – plus kolejne dziesiątki tysięcy euro za każdy dalszy dzień nie wykonywania zobowiązań.

_______________________

Źródło: Kresy.pl

2017-06-07 /  http://www.pch24.pl/czesi-mowia–dosyc–rzad-nie-przyjmie-

ZOBACZ:

Czeski minister: „Kupujcie broń do obrony przed super-holokaustem, popełnianym przez islamskich terrorystów”. – Czesi posłuchali

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, Czechy, EKUMENIZM, ISLAM, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, POLITYKA, WALKA Z WIARĄ KATOLICKĄ. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.