Sponsorowane przez Zachód „Białe Hełmy” przyłapane z pozbawionymi głów zwłokami syryjskich żołnierzy [WIDEO] (+18!)

UWAGA! DRASTYCZNE ZDJĘCIA!

Kolejny skandaliczny film ukazał się w sieci. Znów dotyczy on działalności tzw. Białych Hełmów, tym razem w prowincji Daraa na południu Syrii. Białe Hełmy, — oficjalnie Syryjska Obrona Cywilna — to oficjalnie ochotnicza formacja obrony cywilnej, działająca od 2013 roku w kontrolowanej przez rebeliantów (w stosunki do władzy prezydenta al-Assada) części Syrii.

Oficjalnie Białe Hełmy są niezależną, pozarządową organizacją humanitarną, niezwiązaną z żadną spośród walczących stron. Zwraca się uwagę, że SOC często krytykowała działania strony rządowej oraz jej sprzymierzeńców, rzadko natomiast odnosiła się krytycznie do rebeliantów. Jest to jednak zrozumiałe, jeśli weźmie się pod uwagę, że Białe Hełmy działają na terenach opanowanych przez różne ugrupowania rebelianckie, gdzie znaczną większość cywilnych ofiar wojny powodują metody walki stosowane przez al-Assada i jego sojuszników.

Białe Hełmy dysponują rocznym budżetem w wysokości ok. 30 milionów dolarów, który pochodzi z darowizn od rządów, organizacji pozarządowych i osób prywatnych. — Do największych darczyńców należą rządy USA, Wielkiej Brytanii, Japonii, Niemiec, Danii, Nowej Zelandii, Holandii i Kanady.

SOC nie ukrywa zagranicznych źródeł swoich pieniędzy, jakkolwiek są one argumentem dla przeciwników organizacji, którzy zarzucają jej uzależnienie polityczne od rządów państw zachodnich.

Ujawniony film pokazuje grupę Białych Hełmów opróżniających furgonetkę pełną ciał żołnierzy armii syryjskiej.   — Jeden z bojowników dumnie pokazuje ściętą głowę żołnierza.

Po opublikowaniu filmu Białe Kaski szybko wydały oświadczenie, w którym zarząd organizacji potępił człowieka pokazanego w filmie i poinformował, że zwolnił go z powodu naruszenia kodeksu postępowania obowiązującego w SOC.

wh-2-daraa-collage1.jpg

Ujawniony film pokazuje grupę Białych Hełmów opróżniających furgonetkę pełną ciał żołnierzy armii syryjskiej. Jeden z bojowników dumnie pokazuje ściętą głowę żołnierza.

Po opublikowaniu filmu Białe Kaski szybko wydały oświadczenie, w którym zarząd organizacji potępił człowieka pokazanego w filmie i poinformował, że zwolnił go z powodu naruszenia kodeksu postępowania obowiązującego w SOC.

_______________________

25 czerwca 2017

Za; http://www.dzienniknarodowy.pl/7108/18-sponsorowane/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ISIS, ISLAM, POLITYKA, Syria, UNIA EUROPEJSKA, USA, Wojna informacyjna - dezinformacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.