Niemcy: trener drużyny piłkarskiej okazał się radykalnym islamistą. Miał indoktrynować podopiecznych

fot. jarmoluk, Public Domain CC / pixabay.com

Torsten Voss, prezes hamburskiego oddziału Urzędu Ochrony Konstytucji poinformował, że —  jeden z trenerów piłkarskich w niewielkim klubie Germania Schnelsen, okazał się radykalnym islamistą.

Co więcej, według informacji śledczych, miał indoktrynować swych podopiecznych   i   nakłaniać   ich do przyjęcia islamu. —  Mężczyzna należał do nielegalnej organizacji „Hizb ut-Tahrir”.

Jak  wynika z ustaleń śledczych zajmujących się sprawą Mustafy H., nielegalna działalność trenera trwała co najmniej rok.

Podczas treningów z młodymi adeptami piłki nożnej, mężczyzna dopuszczał się indoktrynacji i zachęcał ich do przejścia na islam.

Działalność Mustafy H. była połączona z jego funkcją w nielegalnej organizacji islamskiej „Hizb ut-Tahrir”, którą zdelegalizowano w 2003 roku.

Mężczyzna był jej znaczącym ogniwem i wpływał na koncepcję i kształt jej działalności. — Jednym z jego oficjalnych zadań było prowadzenie akcji propagandowej wśród młodych piłkarzy.

Co ciekawe, Mustafa H. był również odpowiedzialny za szkolenie sportowe dzieci w obozach dla uchodźców.

Informacje te zostały potwierdzone przez hamburski oddział Niemieckiego Związku Piłki Nożnej. — Dzięki swej funkcji, mężczyzna niepostrzeżenie radykalizował podopiecznych, którzy uczestniczyli w jego treningach.

W złe intencje trenera nie chcą do końca uwierzyć przedstawiciele klubu Germania Schnelsen gdzie prowadził zajęcia.

Działacze   podkreślają, że na co dzień Mustafa H. był profesjonalistą, posiadał kompetencje i był uprzejmą i miłą osobą.

Decyzja w sprawie jego ewentualnego odwołania zostanie podjęta w najbliższych dniach.

____________________________

Źródło: ndr.de, abendblatt.de, tvp.info

WMa /2017-06-16/ http://www.pch24.pl/niemcy–trener-druzyny-pilkarskiej-okazal-

Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, ISIS, ISLAM, Niemcy, SPORT, SPOŁECZNO-POLITYCZNE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.