Ukraiński drugim językiem urzędowym we Wrocławiu? Tego chce konsul tego kraju

_____________________________________________________________

Według   szacunków   Urzędu   Miejskiego   we   Wrocławiu, — dziś już około 10   procent  mieszkańców stolicy Dolnego Śląska stanowią obywatele Ukrainy. —  To około 70-100 tysięcy ludzi.

Według   konsula   honorowego   Ukrainy   we   Wrocławiu, Grzegorza Dzika, — to wystarczający powód, by wprowadzić ukraiński jako drugi język urzędowy w mieście.

Na zorganizowanym niedawno pierwszym ukraińskim forum – FORUM For Ukrainian Migrants – konsul mówił:

—  „Chciałbym, by drugim językiem, którym posługujemy się w komunikacji i udzielaniu informacji w stolicy Dolnego Śląska, był język ukraiński.   —  Bariera  komunikacyjna może bowiem naprawdę zamknąć komuś drogę do lepszego życia.”

Konsul proponuje, by napisy w języku ukraińskim pojawiły się na początek tam, gdzie Ukraińcy przyjeżdżają do Wrocławia.

—   „Całkowicie popieram przywitanie ludzi z Ukrainy w ich języku, zwłaszcza w tych bramach Wrocławia jak dworzec PKP czy lotnisko”

– mówił Dzik.

 Jego zdaniem Wrocław przyciąga Ukraińców ponieważ jest miastem otwartym.

Warto jednak przypomnień konsulowi, dlaczego tak jest.

Duża część mieszkańców miasta to potomkowie ludzi zmuszonych do opuszczenia po 1945 roku przekazanego Ukrainie przez Stalina, Roosevelta i Churchilla polskiego Lwowa.

Wrocław wręcz nazywano z tego powodu „małym Lwowem”.

Dziś w tym mieście ukraiński konsul domaga się napisów i informacji po ukraińsku, by migranci zarobkowi z Ukrainy mogli prowadzić   — „lepsze życie”.

_______________________

12 czerwca 2017

Za; http://wolnosc24.pl/2017/06/12/ukrainski-drugim-jezykiem-urzedowym-we-wroclawiu-tego-chce-konsul-tego-kraju/

Wybrane komentarze:

Libertarian 12 czerwca 2017 at 11:12

W normalnym państwie, w trybie natychmiastowym taki konsul zostałby wydalony za granicę w trybie natychmiastowym z dożywotnim zakazem wjazdu na teren Polski. UPAdlińcy zaczynają za bardzo podskakiwać, trzeba jak najszybciej im uświadomić, że nad Wisłą rządzą Polacy i albo grają według naszych reguł, albo wynocha z powrotem na stepy.

klioes 12 czerwca 2017 at 11:40

Wyp… tego konsula! SUBITO!

Nigdy do mnie dotarła wiadomość, by gdzieś na Ukrainie – np. we Lwowie – język polski był językiem urzędowym, po odłączeniu się Ukrainy od ZSRR.
A tu taki tupet.

Tupet? Raczej naturalna kolej rzeczy. Przepowiadałem to już dawno. Stawiam $ przeciwko orzechom, że będą kolejne „propozycje”, potem roszczenia i żądania.

nie nie i jeszcze raz nie pochodze z Przemysla i wiem co oni potrafia ,a prosze zapytac dlaczego polacy nie maja takich praw na Ukrainie

przygotowka do przejecia dla tych terenow przez Niemcy, widac ze Ukraincow ktos przygotowuje, oni pomoga Niemcom.

A Jan Banderowski pisze, że ukraińcy się szybko asymilują do narodu polskiego. Może ten jankeski lizodup zmądrzeje jak ukraińcy mu „wołyń” na chacie zrobią.

Jak chcą mieszkać w Polsce, to niech się nauczą języka polskiego, poważne państwo nie może wchodzić obcokrajowcom w cztery litery, tylko stawiać warunki jakie muszą oni spełnić, jeśli chcą mieszkać w danym państwie.

Przyjechali do Polski, niech się uczą polskiego.

[…] Czytaj też: Ukraiński drugim językiem urzędowym we Wrocławiu? Tego chce konsul tego kraju […]

Przejmujemy Polske.

Podobno i Rosję i jeszcze Stany!

Chyba go zdrowo popierdoliło tam w dombasie niech wprowadzają

Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, III RP, III Wojna Światowa?, JUDAIZACJA POLSKI, Miejsca Męczeństwa Polaków, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, Roszczenia ukraińskie, SS Galizien, Ukraina, UPA-OUN, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Ukraiński drugim językiem urzędowym we Wrocławiu? Tego chce konsul tego kraju

  1. Sapiens pisze:

    NIE! Po stokroć NIE!

  2. Polski Patriota pisze:

    Rospie…lili Ukraińcy swój kraj więc niech go naprawiają a nie robią burdel u sąsiadów. Niech wypieprzają do siebie jak się im nie podoba a konsula trzeba wypieprzyć z Polski. Na czekoladki do żyda Poroszenki niech wyp…dala.

  3. Polak pisze:

    Coraz bardziej się panoszą u nas w Polsce, jak widać, żydobanderowscy Ukraińcy śmierdzący wyjątkowym bestialstwem – i to nic dobrego Polsce nie wróży. Coraz większe wymagania jeszcze mają. Już nam pokazali w II w.ś. co potrafią. Dziękujemy za takich gości. Do siebie niech wracają tworzyć swoją przyszłość a nie siedzieć komuś na karku.

Możliwość komentowania jest wyłączona.