Polska: Były wiceszef MON o zagrożeniu islamskim i ukraińskim

Ukraiński znaczek przedstawiający Stefana Banderę, wydany na stulecie jego urodzin. / facebook.com/

Prof. Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony narodowej oraz wykładowca Akademii Obrony Narodowej (obecnie Akademii Sztuki Wojennej), — niedawno (7 czerwca) opublikował wpis na portalu społecznościowym Facebook,   w   którym  odniósł się  do współczesnych wyzwań dla bezpieczeństwa   Polski   i   Europy.   —     Za takowe uznał terroryzm radykałów muzułmańskich połączony z niekontrolowanym napływem migrantów z Azji oraz Afryki, nie wykazujących chęci do asymilacji / integracji kulturowej.

Zwrócił też uwagę, że chociaż Polska jest przez owo zjawisko dotknięta jedynie   w   niewielkim   stopniu,   to musi się zmierzyć z innym wyzwaniem: — praktycznie niekontrolowanym napływem ludności z Ukrainy.

Zasadnicze niebezpieczeństwo wynika tu ze wzrostu popularności ekstremistycznego szowinizmu narodowego wśród Ukraińców, widocznego zwłaszcza w odwołaniach do tradycji OUN, UPA i postaci Stepana Bandery.

Rozwój   podobnych tendencji może w przyszłości stanowić poważny problem dla bezpieczeństwa zewnętrznego oraz wewnętrznego Polski

– tak jak w dwudziestoleciu międzywojennym, gdy fanatyczni szowiniści ukraińscy mieszkający w granicach II RP dopuszczali się licznych aktów terroru i zamachów.

Cały wpis prof. Szeremietiewa można znaleźć tutaj.

(na podst. Facebook )

Komentarz Redakcji:   —  Trzeba   zauważyć,   że   mamy   tu do czynienia z doświadczonym specjalistą w dziedzinie bezpieczeństwa, który w przeszłości  nie raz określał politykę Federacji Rosyjskiej jako zagrożenie dla Polski.

Obecnych wywodów wiceministra nie można więc traktować jako przejawu „agenturalności” na rzecz Kremla tudzież „ukrainofobii”.

W ostatnim czasie podobne ostrzeżenia formułowali też niektórzy publicyści   prawicowi   –   także   ci kojarzeni z rządzącym obozem PiS, w którym można się natknąć na działaczy o poglądach skrajnie ukrainofilskich.

Fakt, iż osoby takie piszą wprost o zagrożeniu ekstremizmem ukraińskim raczej przeczy poglądom o „marginalności” problemu. 

Warto też dodać, że pewne grupy skrajnych nacjonalistów ukraińskich już   w   przeszłości   podjęły   współpracę   z   radykalnymi   islamistami — (będącymi  jednocześnie sympatykami lub partnerami dla terrorystów dokonujących ataków w Europie).  — Temat ten omawialiśmy już na łamach Xportalu

___________________

10 czerwca 2017 14:53

Za; http://xportal.pl/?p=29522 .

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA POLSKI, HISTORIA WSPÓLCZESNA, III RP, III Wojna Światowa?, ISIS, ISLAM, JUDAIZACJA POLSKI, Miejsca Męczeństwa Polaków, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, PROTESTY, ROCZNICE, Roszczenia ukraińskie, SS Galizien, Ukraina, UPA-OUN, Wołyń, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.