Relacje świadków zamachu: z terrorystami walczono butelkami, szklankami i krzesłami…

Londyn tuż po zamachu fot. Facebook

Wieczorem   wielu   Londyńczyków   wybrało się na kolację, wielu też poszło do barów oglądać finał Ligi Mistrzów w piłce nożnej. —  Wtedy właśnie wydarzył się ten koszmar.

Bethany Atkin,   który   pracuje   dla   The  Guardian, był w Boro Bistro w małej   restauracji,   która znajduje się pod mostkiem na Borough High Street, i tak opowiada o tym krwawym zdarzeniu:

—  „Widziałem  mężczyznę, który krwawił. Nie wiem, jak on został ranny. Wpadliśmy do restauracji i staraliśmy się znaleźć bezpieczne miejsce, ale nie było ani jednego.

Widzieliśmy kobietę w krwi, około 20 metrów od mostu. Widziałem ją leżącą na ziemi. ”

25-letni mężczyzna, który pragnie zachować anonimowość, powiedział The Guardian, że   —  jechał   przez   most, gdy zobaczył mężczyznę i kobietę w ciąży nieprzytomnych na drodze.

—  „Myśleliśmy, że to był wypadek, ale gdy podjechałem bliżej, to zobaczyłem dużo krwi i ciał.

Kobieta w ciąży leżała po prawej stronie i była poważnie ranna.

Mężczyzna   leżał po lewej stronie i też był ciężko ranny, ale oddychał. Nie wiemy, czy kobieta przeżyła.”

Świadek o imieniu Mark powiedział BBC Radio 5 Live programu, że widział, jak van uderzył w grupę ludzi na moście.

—   „Oni   przelecieli kilka metrów w powietrzu”, powiedział. „Widziałem 5 lub 6 osób na ziemi. Wyglądały na martwe lub umierające.”

Alex   Shellum powiedział, że był w pubie Mudlark pod London Bridge w około 10 wieczorem, kiedy   pewna kobieta weszła z krwawieniem szyi”.

—   „Około   10:00 pm ranna kobieta weszła do pubu szukających pomocy.   — Okazało się, że jej gardło zostało poderżnięte.”

Inny świadek widział podobną sytuację w Mudlark.   54-letni Jeff Whitsey, powiedział   dziennikarzom, że  kobieta,   w   wieku   około 20 lat zataczając się, weszła do pubu przy pomocy przyjaciół.   Była wyraźnie poważnie ranna.

—   „To   było   bardzo  głębokie   cięcie. Krew była wszędzie … krew tryska na zewnątrz.   — To było okropne.   — Absolutnie okropne. ”

Inny świadek powiedział, że   w napastników rzucano krzesłami, szklankami, butelkami próbując ich powstrzymać.

Napastnicy wpadli do restauracji i zaczęli zabijać ludzi. Jeden z przeszył nożem, długim ma 30 cm, kobietę, prawdopodobnie kelnerkę.

Tak wyglądała ta koszmarna zbrodnia widziana oczyma świadków, a dokonana najprawdopodobniej przez jakąś grupę muzułmańskich ekstremistów.

Źródło: The Guardian

4 czerwca 2017

Za; http://wolnosc24.pl/2017/06/04/relacje-swiadkow-zamachu-z-terrorystami-walczono-butelkami-szklankami-i-krzeslami/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA WSPÓLCZESNA, III Wojna Światowa?, ISIS, ISLAM, POLITYKA, Wlk. Brytania. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.