Algierczyk, który brał udział w zabójstwie Polaka w Ełku, wyszedł na wolność

Fot. Adam Bajkowski / Forum

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach zmieniła zarzut stawiany Algierczykowi, właścicielowi baru z kebabem w Ełku, w pobliżu którego 31 grudnia 2016 doszło do zabójstwa 21-letniego mężczyzny. 

Teraz nie jest on już oskarżony o współudział w zabójstwie, ale o udział w bójce i nieudzielenie pomocy poszkodowanemu.

— Ze względu na to, że nowy zarzut jest lżejszy od poprzedniego, —  Algierczyk został zwolniony z aresztu.

Algierczyk, po 5 miesiącach za kratami, wyszedł z aresztu po wpłaceniu 30 tys. poręczenia majątkowego.

Został też objęty dozorem policyjnym i zakazem opuszczania kraju.

Jak informuje suwalska prokuratura, Algierczyk przyznał się do nowych zarzutów i wyraził chęć poddania się karze bez przeprowadzania rozprawy sądowej.

Jeśli prokuratura zgodzi się na to, —  dochodzenie wobec niego zostanie wyłączone z głównego nurtu śledztwa, w którym głównym podejrzanym o zabójstwo 21 – letniego Daniela jest,   —  przebywający w areszcie, — Tunezyjczyk.

Śledztwo ma się zakończyć jeszcze w tym miesiącu, skierowaniem aktu oskarżenia do suwalskiego sądu.

Sprawa   dotyczy   głośnych   wydarzeń, które miały miejsce w noc sylwestrową w Ełku. 

Z lokalu gastronomicznego, prowadzonego przez cudzoziemców wyznania muzułmańskiego, wybiegł 21-letni Daniel, zabierając stamtąd dwie butelki napojów.  

W pościg za młodzieńcem ruszyły dwie osoby z baru – kucharz pochodzący z Tunezji oraz właściciel — Algierczyk. —  Gdy dogonili Polaka, doszło do szarpaniny.

Algierczyk szarpał i przytrzymywał 21-latka, a Tunezyjczyk zadał chłopakowi ciosy nożem, które okazały się śmiertelne.

Śledztwo rozpoczęła Prokuratura Rejonowa w Ełku.

Wkrótce, ze względu na wagę sprawy, śledztwo przejęła suwalska prokuratura okręgową.

—  Obu napastnikom postawiła zarzut współudziału w zabójstwie.

Po śmierci 21-latka w Ełku wybuchły zamieszki, doszło do zatrzymań w sumie ponad 30 osób. podejrzanych m.in. o rzucanie w policyjne radiowozy i funkcjonariuszy oraz bar (obecnie już zamknięty) kamieniami, petardami i butelkami, ustalono też domniemanego sprawcę podpalenia mieszkania cudzoziemca zatrudnionego w barze z kebabem.

—  Wszyscy staną przed sądem; większość chce dobrowolnie poddać się karze.

Już na początku lutego bieżącego roku obrona składała wniosek o zwolnienie z aresztu Algierczyka.  

—  Wówczas jednak sędzia okręgowy uznał, że Sąd Rejonowy w Ełku prawidłowo zastosował przepisy dotyczące tymczasowego aresztu i wziął pod uwagę zebrane dowody, które wskazują na prawdopodobieństwo popełnienia przez oskarżonego przestępstwa dużej miary.   —  Dlatego nie został on wtedy wypuszczony z aresztu.

Przypomnijmy, iż jest to kolejny podejrzany o poważne przestępstwo obcokrajowiec, który w ostatnim czasie opuszcza areszt.

Kilka tygodni temu Sąd Okręgowy w Białymstoku  warunkowo uchylił areszt wobec czterech Czeczenów oskarżonych o wspieranie tzw. Państwa Islamskiego i udzielenie pomocy rannemu bojownikowi ISIS.

***

Adam Białous

017-06-01
Za: http://www.pch24.pl/algierczyk–ktory-bral-udzial-w-zabojstwie-polaka-w-elku

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, III RP, ISIS, ISLAM, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.