Węgierski MSZ OSTRO odpowiada Brukseli w obronie Polski i Węgier!

Budapeszt, Węgry, 19.03.2016. Prezydent Andrzej Duda (2L) i premier Węgier Viktor Orban (2P) podczas spotkania w węgierskim parlamencie, 19 bm. w Budapeszcie. Wśród tematów rozmów było m.in. omówienie rezultatów piątkowego unijnego szczytu. ***Zdjęcie do depeszy PAP pt. Węgry/ Spotkanie Dudy z Orbanem – m.in. o szczycie UE ws. imigracji*** HANDOUT EDITORIAL USE ONLY NO SALES

Węgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto bardzo mocno odpowiedział Parlamentowi Europejskiemu, który za wszelką cenę chce zmusić  takie kraje jak Polska, Węgry czy Republika Czeska do uległości wobec Brukseli.

Parlament Europejski skrytykował Węgry, Polskę, Czechy i Austrię za nieprzestrzeganie podstawowych wartości i standardów Unii Europejskiej.

W rezolucji zagroził użyciem artykułu 7. Traktatu o Unii Europejskiej, który przewiduje sankcje dla kraju naruszającego wartości unijne.

Węgry odpierają te ataki.

Szef tamtejszego MSZ mówi   —  o „nowym ataku George’a Sorosa”.

Tym samym węgierski minister przekazuje, że amerykański miliarder węgiersko-żydowskiego pochodzenia szachuje sytuacją w Unii Europejskiej.

Krytykę europarlamentu nazwał nowym atakiem przygotowanym przez „sieć George’a Sorosa”   na   Węgry,   Polskę i inne kraje, które chcą zapewnić swoim państwom i obywatelom bezpieczeństwo.

Szef węgierskiego MSZ Peter Szijjarto powiedział, że — europejskim instytucjom   trudno przyjąć to, że węgierski rząd będzie kontynuował politykę migracyjną, której celem będzie zapewnienie bezpieczeństwa Węgrom.

Soros to amerykański biznesmen i filantrop, urodzony na Węgrzech.

Ostatnio węgierski parlament uchwalił przepisy, które ograniczają działalność międzynarodowych uczelni. — Będzie to dotyczyło m.in. ufundowanego przez George’a Sorosa Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego w Budapeszcie.

Rezolucja europarlamentu wzywa węgierskie władze, by zastosowały się do zaleceń Komisji Europejskiej, Rady Europy i Komisji Weneckiej, które podważyły wprowadzane na Węgrzech zmiany legislacyjne.

Niemal identyczne warunki KE stawia Polsce i powołuje się na opinie tych samych instytucji.

Czyżby   rządy krajów UE nie mogły na własną rękę wprowadzać już absolutnie żadnych zmian we własnych państwach?

___________________

Maj 17, 2017 NewsWeb.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, III RP, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POLITYKA, PROTESTY, UNIA EUROPEJSKA, Węgry. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Węgierski MSZ OSTRO odpowiada Brukseli w obronie Polski i Węgier!

  1. Pingback: Węgry staj w obronie Polski przed unijnymi atakami | POLSKA PATRIOTYCZNYCH POLAKÓW

Możliwość komentowania jest wyłączona.