„Dobra robota, Polsko!” Internauci z Zachodu zachwyceni spokojem i czystością na zdjęciu z Warszawy. A „Wyborcza”: „To czysty rasizm i faszyzm” [VIDEO]

Twitter: Alt Right Report‏

Wczoraj pisaliśmy o zwykłym zdjęciu z warszawskiego metra, które robiło na Twitterze furorę wśród Amerykanów i mieszkańców Europy Zachodniej.

Zagraniczne media dalej zachwycają się Polską, patriotyzmem jej mieszkańców i brakiem islamskich zamachowców. 

Idąc za ciosem użytkownik Twittera „Save the West” — opublikował video, które przedstawia pochód „Marszu Niepodległości” w 2015 roku.

Dla nas podobne filmy mogą być znane, ten jest jednak wersją przyspieszoną, która w niecałą minutę pokazuje przemarsz trwający blisko godzinę.

Nagranie z marszu, który przyciągnął wiele organizacji patriotycznych, narodowych, wolnościowych i szeroko rozumianej prawicy, wywołało niemałe zainteresowanie i było szeroko komentowane.

Czytaj też: Zamieścił na Twitterze zwykłe zdjęcie z warszawskiego Metra. Amerykanie zachwyceni! Zobacz co się im tak spodobało

Wcześniej wielkie zainteresowanie wzbudziło też zdjęcie udostępnione przez amerykańskiego dziennikarza, które było fotografią ze zwykłego dnia w polskim metrze.

Dla osób z Zachodu nie było ono jednak takie całkiem zwyczajne.

Fani profilu „Alt Right Report” od razu wychwycili różnicę.

—  W Polsce przejażdżka metrem to bezpieczny sposób na przemieszczenie się, na zachodzie już nie koniecznie.

Wskazywali   między   innymi   na  to, że ktoś czyta jeszcze w metrze papierowe   książki, —  nigdzie   nie widać   kałuży   moczu,   —  nikt nie próbuje   nikogo   zaatakować,    —    nie   widać  też „czarnych palących skręty”.

Jak się okazuje to zdjęcie nie zachwyca wszystkich w Polsce.

Redaktorzy z Czerskiej postanowili użyć go i dodać tytuł —  „Zdjęcie warszawskiego metra użyte, by sprowokować rasistowską dyskusję”.

Według ich relacji   —  komentujący zwracali uwagę na brak różnorodności kulturowej jako…problem.

—  „Niektórzy   komentujący   nazywali   problem  wprost: —  Czysty rasizm i faszyzm na zdjęciu”

– możemy przeczytać na stronie gazeta.pl

Szczerze   zdumiony   popularnością,   jaką   zdobyło  zdjęcie z metra w sieci, —  ten sam dziennikarz „podał dalej”   —  filmik z Marszu Niepodległości z 2015 roku wrzucony, przez profil „Save the West”.

Zobacz też: 11 LISTOPADA W REPORTERSKIM SKRÓCIE: Bieg Niepodległości, Marsz KOD, Marsz Antyfaszystów i Marsz Niepodległości [FOTO i VIDEO]

—   Polski patriotyczny marsz przeciwko islamizacji. Rzeczywisty film to 50 minut pokazujący ponad 150 tysięcy osób

– napisano na Twitterze.

  https://twitter.com/SaveTWest/status/864568149089419264

Podobnie jak pod zdjęciem z metra, —  tak samo i tym razem pod filmem wywiązała się żarliwa dyskusja.

—  Amerykanie i Europejczycy są zachwyceni Polską i sprzeciwem wobec islamizacji ze strony Polaków.

—  To   w   ochronie Polski przed nienawistną ideologią. —  Było dokładnie zero zamachów w Polsce, bo stawiają tam bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

– pisze Mr. Smith.

—   Twoją pierwszą prawdziwą miłością powinien być Twój kraj

– dodaje Cris.

—  Król   Sobieski   ochronił Europę, kiedy była w dość ponurej sytuacji… potrzebujemy nieustraszonych Polaków jeszcze raz

– komentuje Charles.

Z kolei Jeremy dodaje:

—  Dobra robota Polsko!

—  Szacunek, Ci ludzie zdają sobie sprawę, że ciągle mają wybór

– pisze „The Realist”.

Inna Twitterowa strona „Conservative Ranting”   —  zamieściła natomiast screena   z  wyszukiwania hasła „Polska” na liście zamachów terrorystycznych.   —  Wyświetlony wynik pokazuje „zero”.

fot. Twitter

17 maja 2017

Za; http://wolnosc24.pl/2017/05/17/dobra-robota-polsko-potrzebujemy-nieustraszonych

Zobacz: Tak wyglądają ulice Francji w ustroju „otwartej i wolnej demokracji”, którego nie ma w Polsce

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, III RP, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POLITYKA, POLSKA, POLSKOŚĆ, PROTESTY, Ruch Narodowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.