Włochy: Identaryści zablokowali na morzu statek przewożący nielegalnych imigrantów

W nocy z 12 na 13 maja grupa działaczy identytarystycznych z Włoch, Niemiec, Austrii i Francji — blokowała na wodach Morza Śródziemnego statek „Aquarius” należący do organizacji SOS Mediterranee, przewożący nielegalnych imigrantów z Afryki.

Stowarzyszenie SOS Mediterranee zostało założone w maju 2015 r. w Berlinie.

—   Jego   celem było zakupienie z prywatnych darowizn statku, który powinien być w stanie przyjąć na pokład 600 do 800 migrantów zdążających do Europy i zapewnienie im prowizorycznej opieki medycznej.

Jak poinformowali przedstawiciele europejskiego ruchu identarystycznego, — akcja przeprowadzona z użyciem łodzi motorowej na wodach przybrzeżnych Włoch jest początkiem szerszej inicjatywy pod nazwą „Defend Europe”,   —  skierowanej   przeciwko „organizacjom pozarządowym” masowo sprowadzającym do Europy nielegalnych imigrantów z użyciem własnych statków.

Włoskie służby ostatecznie zatrzymały aktywistów identytarystycznych i umożliwiły „Aquariusowi” przybicie do brzegu, — jednak europejscy nacjonaliści   ogłosili   akcję wielogodzinnego blokowania statku i nagłośnienia  jego obecności sukcesem, zapowiadając powtórzenie podobnych działań w przyszłości.

Morskie patrole antyimigranckie organizowane przez nacjonalistów nie są nowością w Europie:   —  szwedzcy  aktywiści od zeszłego roku strzegą cieśniny między Szwecją a Danią,   —  a   u   wybrzeży   Grecji inicjatywy takie organizowane są spontanicznie przez miejscową ludność.

(Na podst. Identitäre Bewegung)

15 maja 2017 11:53

Za; http://xportal.pl/?p=29303

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA WSPÓLCZESNA, ISIS, ISLAM, POLITYKA, PROTESTY, UNIA EUROPEJSKA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.