Odważna maturzystka! Zobacz co napisała o akcji „Wisła”

Odważna? To na pisanie Prawdy trzeba być odważnym? Każdy Polak musi pisać zgodnie z Prawdą i na to nie trzeba odwagi!

____________________________

– Dzisiaj pisałam maturę rozszerzoną z WOS-u.   Ukrainofilia   wdarła się do naszego życia na dobre, nawet na maturze.   Zadanie  było o potępieniu akcji „Wisła” przez L. Kaczyńskiego i W. Juszczenkę

– powiedziała po maturze Katarzyna Nowak.

–   Niestety  napisałam   prawdę   i  zamiast skrytykować akcję „Wisła” ja ją pochwaliłam i przypomniałam o bandach UPA, mordujących Polaków na Wołyniu.

Ten akt zbrodni nazwałam „ludobójstwem”. Pewnie nie zaliczę, ale sumienie mam czyste. Niech nie myślą, że wszyscy łykają ich propagandę!

– dodała odważna tegoroczna maturzystka.

W mediach społecznościowych zrobiło się głośno o Katarzynie Nowak.

Zapytaliśmy ją o egzamin i jej przeczucia co do oceny końcowej.

– Nie mam nic do dodania. Nie wiem jaka będzie ocena. Na maturze trzeba zdobyć minimalnie 30 proc., aby zdać. Łącznie było 30 zadań

– odpowiedziała Prawy.pl

Kontrowersyjne zadanie dotyczyło akcji Wisła – operacji wojskowej przeprowadzonej w latach 1947-1950 przeciwko Ukraińskiej Powstańczej Armii i Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów.

Maturzyści   mieli   odpowiedzieć  m.in. na pytanie  

—  „jakie prawa i wolności człowieka zostały naruszone podczas akcji ‚Wisła’?”

Pytanie oburzyło ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, który napisał:

 —   „Taka  propaganda, wciskana młodym obywatelom, godna jest epoki Gomułki i Jaruzelskiego, a nie czasów ‘dobrej zmiany’, którą w polskiej szkole obiecywała obecna ekipa rządowa”.

Z kolei poseł Robert Winnicki z Ruchu Narodowego powiedział, że

 —  „Potępianie Akcji Wisła to aberracja!    —  Mam wrażenie, że niektórzy bardziej nienawidzą komuny niż kochają Polskę, popierają polski interes narodowy. Należy z tym zdecydowanie skończyć!”

Lider narodowców wysłał też interpelację do Anny Zalewskiej minister Edukacji Narodowej pytając w niej:

 —   „Czy   Ministerstwo  Edukacji Narodowej zwracało się w tej sprawie o opinie historyków zajmujących się prześladowaniem i ludobójstwem dokonywanym na ludności Małopolski i Kresów Wschodnich przez OUN-UPA w latach 1939-1947?

Jeśli tak, to do jakich?    —  Jak brzmiały te opinie?

 —   Czy Ministerstwo Edukacji Narodowej ma świadomość, że potępianie Akcji „Wisła” stanowi wsparcie dla polityki historycznej gloryfikującej zbrodniczą, ludobójczą formację OUN-UPA?”

MEN odniosło się już wstępnie do zarzutów stwierdzając, że za pytania maturalne nie był odpowiedzialny bezpośrednio resort, ale Centralna Komisja Egzaminacyjna. Sprawa ma być wyjaśniana.

________________________

Robert Wyrostkiewicz

Za; http://prawy.pl/50661-odwazna-maturzystka-zobacz-co-napisala-o-akcji-wisla/

29 Komentarzy

gosc

13 maja 2017 at 15:12

Za co można potępić akcję Wisła:
– UPAińcy zamiast wożeni, powinni być rozstrzelani na miejscu. Sprawiedliwie – 200 tys. rozstrzelanych Ukrów za 200 tys. bestialsko pomordowanej przez nich polskiej ludności.
– Ewentualnie można ich było wywieźć, ale na wschód, poza granice polski. Ukraiński element w kolejnych pokoleniach szkodzi Polsce.

Jak widać władza PiS narzuca poprzez MEN ukrofilię, tak jak Ukraińcy mają kult Bandery, pochwałę ludobójców w swoich szkołach.

panMarek

13 maja 2017 at 18:54

Nie tylko mądra, ale i ładna dziewczynka (co rzadko idzie w parze).

Obserwator

13 maja 2017 at 16:52

Bravo, życzę powodzenia, powinni dziękować, źe przewieziono ich w sposób humanitarny, dając lepsze gospodarstwa
Mam nadzieje ze praca będzie oceniona sprawiedliwie, każdy ma prawo do wolności wypowiedzi.
Jestem raczej starszym człowiekiem, w pełni popieram, stanowisko maturzystki.
Bandy upa działały tak ze po wielu latach jak jako studenci odwiedzaliśmy Bieszczady , starzy górale ze łzami opowiadali o mordercach,mordujących dzieci,kobiety starców w sposób potwornie okrutny.
Jeden z generałów niemieckich likwidujących powstanie warszawskie tak powiedział o Ukraińcach biorących udział w mordowaniu warszawiaków; jak no nich patrzę to zaczynam wierzyć w teorię podludzi.
Nawet dla niego było to straszne.

cayt-london

13 maja 2017 at 18:35

szkoda tylko jednego ze nie przeflancowali tej banderowskiej holoty do swietow to teraz nie byloby problemu z basnderowskimi gangami typu zw.banderowcow w polsce

gzk

13 maja 2017 at 18:45

Polska piszemy z dużej litery!!!

lwowiak

13 maja 2017 at 19:48

MEN wyśle „na drzewo” Winnickiego a CKE Nowak.
Tak będzie.
Takie to władze w RP są
i tacy wyborcy.

Odważna i uczciwa z niej dziewczyna.
Nie łże.
Szkoda że takich, tak mało!

http://kresy.pl/wydarzenia/akcja-wisla-zakonczyla-banderowskie-ludobojstwo-winnicki-w-sejmie-o-skandalicznym-pytaniu-na-maturze-video/

gosc

13 maja 2017 at 20:27

MEN zrzuca winę na CKE. Tak jakby CKE działało niezależnie od MEN, a MEN niezależnie od PiS…
https://kresy.pl/wydarzenia/men-odrzuca-zarzuty-o-skandaliczne-pytanie-na-maturze-o-akcje-wisla/

wernyhora

13 maja 2017 at 18:55

im jestem starszy, tym więcej się zastanawiam nad czasami minionymi w odniesieniu do „dziś-tzw-wolnej Polski”, dlatego muszę nie zgodzić się z wypowiedzią ks. Zalewskiego:…propaganda godna Gomułki..”
Nie uznając PRL-u za Wolną Polskę, doceniam jednak Gomułkę ! Był niewątpliwie, nie tylko patriotą, w ten dziwny, może nawet pokręcony komuszy sposób, ale wręcz Polskim Nacjonalistą ! Wręcz szowinistą (68)
On na pewno by „Akcję Wisła”,- gdyby było trzeba- powtórzył, a nie potępił!
Przypominam defiladę roku 1966, na 1000-lecie POLSKI! Kto nie widział niech obejrzy, ale CAŁĄ – pełną wersję! Ta defilada PRZERAZIŁA tych, którzy chcieli Polski słabej w każdej formie i znaczeniu.
Twierdzę wręcz, że ani siermiężny Gomułka, ani Gierek, Polski by nie sprzedali.
Poszukajcie jak Gomułka stawiał się i Chruszczowowi i Breżniewowi i Honeckerowi-(spór o granice-defilada siły-szczecin). Gierek pogonił „rodszildów”, nie zgodził się na żadne „prywatyzacje”, na które zgodził się już, 10 lat pózniej Jaruzelski. Ale nawet on, przy upadku ZSRR „chciał Kresów” w przeciwieństwie do „obozu wolnościowego magdalenki”(Polska nie chce Kresów- jaruzelski tak- michnik-nie) !
Więc takie rzeczy i postawy niech będą wyznacznikiem ocen postaw Polaków i – niestety – antypolaków!

Twierdzę że Polskę CELOWO zniszczono, tak jak obecnie niszczą Ukrainę, i jak-„już za chwilę”-będzie niszczona Białoruś! (już się zaczęło!), aby nie dopuścić do ODTWORZENIA Naszego Wspólnego Państwa, albo chociaż, Polski w granicach wschodnich II RP. Myślę że zarówno Gomułka, jak i Gierek musieli się z taką możliwością liczyć (czekali?), inaczej unieważnili by – znieśli Konstytucję z 1935r, co jak wiemy NIGDY nie nastąpiło ! Zostawili drogę otwartą przyszłemu pokoleniu „elit” i Narodowi…
Naród jednak albo nie wie, albo całkiem się zepsił, a „elity”, choć wiedzą, to albo są podszyte strachem, albo wręcz zaprzedały się OBCYM… i tylko mówią i mówią…
Ja czekam na już bliski „czas Generała”, wierząc że po nim – „…Polski Król Królów z Rodu Wielkich Jagiellonów…” Amen.

gzk

13 maja 2017 at 19:03

Odważna? To na pisanie Prawdy trzeba być odważnym? Każdy Polak musi pisać zgodnie z Prawdą i na to nie trzeba odwagi!

lwowiak

13 maja 2017 at 19:55

„Odważna? To na pisanie Prawdy trzeba być odważnym? Każdy Polak musi pisać zgodnie z Prawdą i na to nie trzeba odwagi!”

Na pisanie na tym portalu, gzk odwagi nie potrzebuje.
Ale gdyby zdawał maturę, to wtedy mógłby się tak wymądrzać.
Sprawdziłby siebie.
A tak, na chwalipiętę wygląda.

Maciej Mystkowski

13 maja 2017 at 19:05

„Takie będą Rzeczypospolite jak ich młodzieży chowanie…”, czapki z głów w hołdzie dla Pani Katarzyny!!!! Przynosi Pani chlubę swym rodzicom i sobie!!! Życzę Pani, by siła, która w Niej tkwi, nigdy nie osłabła i kiedyś została przekazana kolejnemu pokoleniu Polaków! Mam też nadzieję, że Pani odwaga i mądrość, zostaną potraktowane tak jak na to zasługują – z pełnym szacunkiem! Pani swój egzamin zdała!!! Z Bogiem!

Andrzej

13 maja 2017 at 19:45

Brawo pani katarzyno ! Jest pani bochaterka ! Serce rosnie jak si widzi tak wspaniala pistawe !

gieptil

13 maja 2017 at 20:28

Warszawka hitlerawka była, jest. I jak długo będzie? Im się zawsze podoba zabijanie Polaków. To jest okropne środowisko kilkuset tysięcy ludzi, którzy wciąż kierują Polską, jaki by tam nie był wynik wyborów. Zawsze będą pluć na Polskę i Polaków. Nic poza tym pluciem i wpędzaniem nas w kompleksy nie potrafią. Sami to kupa miernot, jako że kochają być Europejczykami, to już dawno by wyjechali do tej Europy, tylko nie posiadają kwalifikacji za które ktoś były im tam gotów zapłacić. Więc tutaj siedzą przyssani do polskich pieniędzy, dojący Polaków z ciężko zapracowanego grosza na tysiąc sposobów. To jest taki system, sami nic nie potrafią i nas okradają, a za to krzyczą jaki to ten Polak głupi, ciemny, wiecznie pijany i leniwy. To taka sprytna zmyłka. Akurat polski spawacz, budowlaniec, hydraulik, czy kierowca spokojnie znajduje na zachodzie pracę, całkiem dobrze płatną. Ten niby wiecznie pijany. A oni ci mistrzowie geniuszu pracy nie znajduję, muszą tutaj żyć z kradzionego. Pozostaje im dla zmyłki opowiadać straszne rzeczy o tych strasznych Polakach, straszne i zmyślone od początku do końca. A to jak to w Kielcach biegali z nożami w zębach za biednymi żydami, a to jak maltretowali biednych banderowców, co byli wzorem wszelkich cnót. I wiele innych opowieści z tej ich kuchni. No i akcje opluwające wszystko co polskie, typu wsadzanie polskiej flagi w psie gówna. Jak musi być podłe to środowisko, że komuś taki pomysł w ogóle przyszedł do głowy? W USA wielu obywateli stale trzyma przed domami amerykańską flagę, tak podkreślają że kochają swój kraj, i nikt się nie dziwi.

Stefan

13 maja 2017 at 20:37

Aleksander Jabłonowski lać banderowskie ścierwo, wściekły komentarz polityczny
https://youtu.be/X2Rz7SoWR6Y

Stefan

13 maja 2017 at 20:38

Radio Samiec; „ … poszaleli z PISu, poszaleli, wszystko żeby tylko ruskim dokopać … ” (11:35 min)
„Lubię Ukraińców, ale w sytuacji gdy do władzy na Ukrainie mogą dojść banderowcy, ludzie odpowiedzialni za bestialskie tortury ok. 200 tysięcy moich rodaków, ich obecność w Polsce w przypadku wojny z Ukrainą (roszczą sobie prawa do wschodniej Polski) jest dla nas samobójstwem militarnym”.
„Trudny i przykry temat, ale musimy sobie o nim porozmawiać.
Milczenie w takich sprawach charakteryzuje nie mędrca, a głupca który nie dba o swą przyszłość”.
https://www.youtube.com/watch?v=VTsN1bEWKDo

gosc

13 maja 2017 at 20:43

„ … Jako dziecko 9 – 10 letnie przeżyłem napady i mordy UPA.
Mam do dzisiaj w pamięci te zawzięte gęby „rizunów” i nigdy nie zaakceptuję głupoty niektórych Polaków nawołujących do „bratania się „ z tą azjatycką dziczą!
Nigdy nie będę milczał, gdy będący „u władzy” Polacy pchają nas na widły tej banderowskiej zgrai.”
http://prawy.pl/50392-zolkiewicz-kto-wydaje-rozkazy-nekania-polskich-patriotow/

gosc

13 maja 2017 at 20:44

PRAWY SEKTOR I UKRAIŃSKA CERKIEW PODPISAŁY UMOWĘ O WSPÓŁPRACY – 4 maja 2017 r.
Wymienione w porozumieniu Ukraińskie Niepodległe Zjednoczone Państwo (Ukrajinśka Samostijna Soborna Derżawa, USSD) to w ideologii ukraińskiego nacjonalizmu państwo obejmujące wszystkie „etnograficznie ukraińskie” ziemie, w tym należące obecnie do innych państw, np. Polski.
http://kresy.pl/wydarzenia/prawy-sektor-i-ukrainska-cerkiew-podpisaly-umowe-o-wspolpracy/

Jan

13 maja 2017 at 20:57

Brawo, taką mamy młodzież, brawo, jak Inka, która w katowni powiedziała, „powiedzcie mojej babci, że się dobrze zachowałam”.
Dobrze się zachowałaś Kasiu Nowak!

lwowiak

14 maja 2017 at 06:29

Kasia się zachowała.
Potrafiła!
Jednak Ci którzy tak nachalnie , werbalnie i propagandowo przykład Inki wykorzystują i nawet jej te słowa wykorzystuja właśnie dla swojej utrzymywania swojej pozycji w polityce, NIE zachowują się dobrze.
Poczynając od prezydenta Dudy i jego doradców, poprzez marszałka Sejmu Kuchcińskiego, marszałka Senatu,ministrów rządu RP,posłów i większości i opozycji.

CKE i MEN deprawuje moralnie młodych Polaków, wymuszając pytaniami maturalnymi ich narodowe zaprzaństwo i moralną degrengoladę.
I czyni to z rozmysłem.
Z rozmysłem, chcąc osiągać taki efekt.

Dlatego właśnie tak jaskrawo widać, jakim jest czyn Katarzyny Nowak.
Ona potrafiła Polką i moralną osobą być.
Oni wszyscy, NIE.

gieptil

14 maja 2017 at 01:47

Wszystkich którzy potępiają Akcję Wisła należy potraktować na równi z esesmanami z oddziałów SS Totenkopf, którzy „obsługiwali” obozy śmierci, i w ramach tej „obsługi” wsypywali cyklon-B do komór gazowych. Należy zrozumieć jak było. Nawet ci zwyrodnialcy z SS Totenkopf byli nieraz zszokowani okrutnym zdziczeniem i bestialstwem banderowców. Bo oni jednak zabijali w miarę szybko, gdy banderowcy upajali się tym że godzinami, a czasem całymi dniami ich ofiary umierały w strasznych mękach. Więc jak ktoś ma sentyment dla banderowskich psychopatów, zwyrodnialców – to go za żebro powiesić na haku, i niech tak po banderowsku umiera na tym haku przez kilka dni. Dostałeś to co tak lubisz.

gieptil

14 maja 2017 at 01:53

A rząd polski gdyby był polski, zamiast wysyłać tam pieniądze, już dawno przekazał by prosty komunikat banderowskiej Ukrainie – padnijcie na kolana, proście o przebaczenie za swe straszne zbrodnie, porzućcie swą ideologie, bo zginiecie powieszeni na hakach za żebro, tak po waszemu.

fish1

14 maja 2017 at 08:49

Dziadki komuchy widać miały duży wpływ na swoja wnuczkę

lwowiak

14 maja 2017 at 09:23

Tak wygląda banderścierwo udające że, werbalny antykomunizm to polski PATRIOTYZM.

prawicowiec

14 maja 2017 at 09:51

Na Ukrainie jest mniejszość banderowska.Większość Ukraińców to normalni ludzie którzy krytykują Banderę.Zagrożeniem dla Polski jest bolszewicka Rosja i naród rosyjski który ma wyprany czerwony umysł.Rosja będzie normalna może za 200 lat.

Psycholu „prawicowiec” twoja RUSOFOBIA przeraża!

14 maja 2017 at 10:28

Bolszewikiem to jesteś ty PRZYGŁUPIE „prawicowiec” i to ty masz całkowicie zlasowany „czerwony umysł” neo-banderowca ludobójcy ukrainskiego!
Tobie ty chory psychicznie „prawicowcu” na skrajny przypadek RUSOFOBI i twoim „nauczycielom” neo-banderowcom z anty-polskiego złodzejo-bandyckiego gangu PO-PiS już chyba nic nie pomoże. Powieś się …

lwowiak

14 maja 2017 at 10:36

Udawanie że ukronazim który na narodzie polskim przeprowadził Genocidum Atrox i nadal się tym chlubi, NIE jest zagrożeniem dla Polaków ma być postawą PRAWICOWĄ?

Czyja wiec to prawica jest, bo na pewno nie POLSKA!
Przedmiotem artukulu nie jest Rosja lecz łajdactwo i zaprzaństwo narodowe, polskiego MEN-u i ODWAGA Katarzyny Nowak oraz jej zdolność obrony swojej POLSKIEJ tożsamości i moralnej postawy.

Natomiast tacy „prawicowcy” są jej przeciwieństwem.

„Większość Ukraińców to normalni ludzie którzy krytykują Banderę.”
To oni bałwany ludobójcom po całej Ukrainie i również w RP stawiają oraz swoje dzieci do przyszłych „heroicznych” czynów, takich jak Shoah i Genocidum Atrox wychowują?

markx

14 maja 2017 at 10:42

ty jeste prawicowiec??? ty debil jestes raczej….jakim jest zagrozeniem rosja? po co ? ty lepiej wiecej mysl lub czytaj madrych ludzi a nie ogladaj TVN i słuchaj oblakanego macierewicza…

Leszek Z

14 maja 2017 at 11:01

Krzepi się serce gdy widzi się taką postawę młodej dziewczyny,odwaga i prawda to nasza przyszłość.Mam nadzieję że coraz więcej będzie takich młodych ludzi stawiających interes narodu nad pierwszym miejscu.Brawo Kasiu!!!,uczcie się politycy i ci co mienicie się elitami.Precz z komuną.Niech żyje wolna Polska!!!

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKCJA "WISŁA", ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, EDUKACJA, III RP, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POlska w likwidacji, Roszczenia ukraińskie, SS Galizien, UPA-OUN, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.