Biskupi greckokatoliccy cieszą się z napływu Ukraińców. „Mamy nadzieję na odrodzenie społeczności ukraińskiej w Polsce” | PRZECZYTAJ!… co się dziej z Polską?

…ale islam to za małe nieszczęście na Polskę…

„biskupi polscy” razem z rządzącymi   ściągają na biedną Polskę  banderowskich rewizjonistów  — jawnie   odgrażających   się  odwetem , — popierając roszczenia UPA!

Polska ginie!  Polska potrzebuje żarliwej modlitwy!

Biskup greckokatolicki Włodzimierz Juszczak fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Biskupi   kościoła katolickiego obrządku bizantyjsko-ukraińskiego w Polsce, — Eugeniusz Popowicz i bp Włodzimierz Juszczak  —  opublikowali przesłanie, które nawiązuje do akcji „Wisła”, w wyniku której władze komunistyczne wysiedliły z terenów Polski południowo-wschodniej Ukraińców, by zlikwidować ich poparcie dla oddziałów Ukraińskiej Powstańczej Armii.

Greckokatoliccy biskupi piszą:

— ,,Po tym wszystkim sytuacja Ukraińców w Polsce diametralnie się zmieniła.

Rodzinne ziemie od Łemkowszczyzny aż po ziemię lubaczowską, chełmską i hrubieszowską, zostały osierocone: spalone i opuszczone cerkwie, wsie, chaty;   — zapuszczone i porzucone cmentarze, z doczesnymi szczątkami chowanych tam od stuleci bliskich.

Nastała cisza, w której nie było już słychać ni ojczystego języka, ni modlitwy, ni pieśni”.

Czytaj dalej

Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, Roszczenia ukraińskie, SS Galizien, Ukraina, UPA-OUN, WATYKAN, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.