Ameryka planuje wojnę z Rosją na terenie Polski! Rzeczpospolitej bronić nie zamierza – To jest wielka zdrada polityków i generałów!

Wiele wskazuje na to, że Stany Zjednoczone przygotowują się do III wojny światowej.  

—  Jeden z jej frontów ma być otwarty z Rosją i niestety może przebiegać w Polsce.

Trudno, ale obecna ekipa rządząca jest mocno rusofobiczna co nie wróży dobrze na przyszłość.   — Na dodatek zamiast budować relacje oparte na neutralności, zachowujemy się konfrontacyjnie, jednocześnie spoglądając za ocean, upatrując gwaranta naszych interesów w USA reprezentowanym przez NATO.

Problem polega na tym, że Amerykanie mogą wykorzystać tą sytuację do rozniecenia wojny, tak jak stało się to na Ukrainie.

Tym razem jednak na terenie naszego kraju.

Przybycie elementów Brygady Pancernej US Army do Polski nie wzbudziło entuzjazmu Polaków.

Bez wątpienia ci Amerykanie przyjechali by bronić NIEMIEC nie Polski!

Rozlokowani wzdłuż granicy niemieckiej w życiu nie zdążą na pole walki na Wschodzie.

Głupi Polacy opłacać będą obronę Niemiec.

Niemcy się cieszą, bo nie płacą a Polakom wciska się kit że Amerykanie będą tak daleko od Suwałk – bo musi być tzw. głębia operacyjna.

Ci generałowie z MON pojęcia nie mają jak w razie konfliktu, pod ogniem rakiet i lotnictwa, można będzie przerzucić na Wschód [kilkaset km] masę wojska po zrujnowanych drogach i torach.

To jest jedna wielka zdrada dziecinnych polityków i generałów.

NATO nigdy nie pójdzie na konflikt z Rosją z powodu jakiegokolwiek wschodnioeuropejskiego kraju.

Tylko w przypadku, gdyby Rosja napadła na Francję, Wielką Brytanię czy Niemcy, NATO przystąpi do obrony.

Zachód ma w nosie Europę Wschodnią.

Nie będą ryzykować swojego bogactwa kulturowego i gospodarczego w obronie jakiegoś małego kraju.

Słowianie – a więc Polacy, Rosjanie, Białorusini, Bułgarzy – to dla Niemców gorszy sort.

Obecność amerykańskich wojsk na terenie Polski nie zabezpiecza obrony państwa od afensywy Rosji ani któregokolwiek napastnika,  — ale naraża jeszcze Polaków na niebezpieczeństwo ze strony samych Amerykańskich żołnierzy (sic!)   —   którzy przywożą do Polski narkotyki, piją wiele alkoholu w polskich miastach, powodując skandale publiczne.

Bijatyka, obrazy itp. incydenty mają miejsce we wszystkich miastach rozlokalizowania amerykańskich żołnierzy.

Lecz to nie problem dla sprawców, ponieważ amerykańscy żołnierze nie podpadają pod  prawo,   — to oznacza że nie mogą być ukarani według polskiego prawa!

We wszystkich demokratycznych krajach o to, czy przyjąć na swoje terytorium obce wojska, pyta się narodu.

Co to za kraj, który sam zaprasza obce wojska?

Antoni Macierewicz właśnie jednym ruchem rozwiązał sobie ręce.

Już nie musi wydawać na sprzęt i szkolenia dla WP,  — zwolnił doświadczonych oficerów,   — otacza siebie Misiewiczami bez wykształcenia, praktyki i … sumienia.

Efektywność WP nie musi rosnąć. Przecież mamy sojuszników. Można spokojnie tworzyć prywatną armię nazwaną szumnie OT.

Weekendowe wojsko, które za moment będzie lepiej wyposażone niż regularna armia…

Przecież to celowe osłabianie siły polskiej armii zawodowej!

Komuś zależy, abyśmy nie rośli w siłę militarną.

W dodatek obecność Amerykańskiego wojska tylko zaostrzy nasze i tak totalnie napięte relacje z Rosją.

Polityka, to ponoć sztuka dyplomacji, a w tym przypadku dyplomacji żadnej nie widać, za to histerii i zwykłych urojeń nie brakuje.

Ciekawe, komu tak bardzo zależy na tym, aby Polska i Rosja stały się „zaprzysięgłymi” wrogami…

_____________________________________

JAN RADŽIŪNAS

Opublikowano: czwartek, 11, maj 2017 07:18

Za; http://dziennik-polityczny.com/index.php/bezpieczenstwo/6762-ameryka-planuje-wojne-z-rosja-na-terenie-polski-rzeczpospolita-bronic-nie-zamierza

Komentarze  

#15 Jakub 2017-05-12 14:09

Oczywista oczywistość… Ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Pole bitwy jest szykowane od wielu wielu lat, ale jedno jest jasne – do wojny dąży ten, kto uporczywie dąży do znalezienia wspólnej granicy z wrogiem – czy Rosja zbliża się do NATO bardziej?

Nie, Rosja cały czas zajmuje pozycje dotychczasowe, de-facto defensywne(a jeśli ktoś uznaje ich manewry ZAPAD za przejaw agresji, bo ćwiczą atak na NATO to niech uzmysłowi sobie, że Rosjanie wierzą że najlepszą obroną jest ATAK. To jasne jak słońce, inaczej nigdy nie dbaliby tak bardzo o bezużyteczne w trakcie wojny obronnej wojska powietrznodesan towe).

Zaś USA rozlokowuje się coraz bliżej Rosji, wojska w Polsce, wojska w państwach ”bałtyckich”, kolejna pro-zachodnia rewolta na Ukrainie…

Nie obchodzi mnie, kto wygra tę wojnę, marzę jedynie, by Polska przetrwała i odrodziła się z popiołów trawiącej nas obecnie na co dzień pierdolonej wzajemnej nienawiści…

#14 Zeke Bluntowski 2017-05-12 07:09

Ameryki to oni nie odkryli. Niby po co oni się tu sprowadzają? Przecież nie bronić przed wyimaginowanym wrogiem tylko po to, żeby zrobić sobie z naszej pięknej ojczyzny poligon

#13 Jozef 2017-05-11 12:25

dla ‚On 2017-05-11 11:40’
najprawdopodobniej, autor nie wolałby ani t-14, ani Abramsów stacjonujących w Polsce

#12 On 2017-05-11 11:40

Jesli wybuchnie WS to nawet bez USA bedzie sie ona toczyla na naszym terenie! Autor pewnie wolalby t-14 stacjonujace w Polsce

#11 Jozef 2017-05-11 10:55

ze spuszczonymi łbami nasi politycy przyznają sie do zdrady Narodu Polskiego.
Ustalić dzień żałoby narodowej ze wieczkami w oknach Polski.

#10 tres 2017-05-11 10:54

W razie jak ruski do nas wpadnie oni będę bronic Niemców a u nas będzie pole walki.

#9 Ryszrd 2017-05-11 10:12

Szwajcaria ma inne położenie i nie ma strategicznego znaczenia, a nas ratuje silna kilkuset tysięczna Armia, kilkumilionowa OT i własna bombka Jądrowa dla prestiżu, być może wówczas żadna Armia Świata nie zaatakuje Naszego Narodu – Polski Prawdziwych Polaków , bo najpierw się dobrze zastanowi czy to się jej opłaca, a reszta to jest czcze pieprzenie w większości Sprzedawczyków lub tych z przerobionymi mózgami przez wrogów Narodu Polskiego i Polski.

#8 Ryszrd 2017-05-11 10:11

akie mamy położenie geopolityczne między mocarstwami Rosją i Niemcami i stąd nasz los, a jak historia mówi jesteśmy zbyt małym państwem żeby samodzielnie na dłuższy okres utrzymać swoją niezależność więc od set lat musimy zawierać Unie, Pakty czy Konfederacje. A Rosja nigdy nie uznawała samodzielnego Państwa Polskiego do dziś. Zwracam się więc do wszystkich Mędrców z kim mamy się zadać żeby istnieć jako samodzielne Państwo Polskie w swoich granicach???

#7 Piotr 2017-05-11 09:57

Przykro stwierdzac, ale autor nie ma pojecia o taktyce wojsk pancernych. Nie jestem za obecnoscia wojsk USA na terenie Polski. Takze jestem za neutralnych, wrecz pryjaznych stosunkach polsko-rosyjski ch.

Pod tym wzgledem takze uwazam ze Macierewicz jest chory, uwazam tez ze nie powinien byc ministrem obrony narodowej bo sie do tego poprostu nie nadaje!

Pomysl budowania WOT nie jest jego on realizuje z gory napisany wczesniej plan, nie plan poprzedniej ekipy politycznej, a plan samych zolnierzy, generalow, oficerow.

Czesciowo nie zgadzam sie z tym ze wyrzuca z pracy najlepszych dowodcow,z doswiadczeniem

I to wszystko her w tym samym czasie, to jest blad bo mlodzi nie maja sie od kogo uczyc. Nie uwazam ze wszyscy ktorzy dostaja promocje od Macierewicze to sa misiewicze. Np general Kukula dca WOT nie jest misiewiczem, jest to doskonaly strateg wojsk specjalnych, bardzo dobrze przygotowany wyzszy oficer, ktorego pamietam jeszcze z czasow kiedy byl majorem. Przeszedl przez wszystkie szczeble dowodzenia I jest zdolny. Takich ludzi armii potrzeba, I nie jest to jednostka odosobniona.

#6 Andrzej Urban 2017-05-11 09:37

DAWNO TO MÓWIĘ tylko nikt nie ma ochoty w mediach powiedzieć tego głośno

#5 Anita Lincow 2017-05-11 09:35

ale Polacy się cieszą , że macier wsadza ich na minę , myśląc że ma do czynienia z sojusznikiem , nie wiedząc że w takich sytuacjach nie ma sojuszników

#4 Adam Buczko 2017-05-11 08:39

Słowiańska krew ma być przelana?? Za jakiś Amerykanów kim oni są bo nie są naszymi braćmi! Sława!

#3 Zbigniew Osiewała 2017-05-11 07:58

To jest nasza przyszłość…Mi ęso armatnie, albo komfortowe odparowanie…

#2 Damian Czarny 2017-05-11 07:57

Strach im na to nie pozwoli

#1 Soturi Dś 2017-05-11 07:56

USA WON DO SIEBIE!!!

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA WSPÓLCZESNA, III RP, III Wojna Światowa?, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, UNIA EUROPEJSKA, USA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.