Polska gwiazdą targów Hannover Messe 2017

WSPANIAŁE OTWARCIE POLSKIEJ WYSTAWY

Hannover Messe, które odbędą się między 24 a 28 kwietnia, to jedne z największych targów przemysłowych na świecie.

Polska partnerem Hannover Messe 2017. Fot. Twitter/HM2016.

Z zadowoleniem i satysfakcją przyjęłam zaproszenie Polski na  targi hanowerskie w charakterze gościa honorowego   kraju  partnerskiego. Cieszę się,   że   będziemy   mogli   tutaj zaprezentować państwu naszą nowoczesną technologię.

To,   co   w  Polsce w tej chwili jest bardzo mocno   realizowane poprzez program rządowy, który chcemy rozwijać i chcemy, żeby status Polski jako kraju rozwijającego się, nowoczesnego był coraz wyższy

„Status Polski jako kraju partnerskiego tegorocznej edycji targów, które są  największymi  targami przemysłowi na świecie, to wielkie wyróżnie- nie oraz świadectwo rosnącej siły polskiej gospodarki, jej konkurencyj- ności oraz innowacyjności.

Poprzez naszą obecność na targach chcemy   zaprezentować   Polskę jako kraj   aktywnie   budujący   swoją   przewagę konkurencyjną w oparciu o rozwój nowych technologii, przede wszystkim w obszarze automatyzacji oraz cyfryzacji procesów wytwarzania”

– mówiła premier Szydło na targach przemysłowych w Hanowerze,   na  inau- guracji polskiego stoiska narodowego.

____________________________________________

Polska gwiazdą targów Hannover Messe 2017

(…) To jedne z największych i najbardziej prestiżowych na świecie targów przemysłowych Hannover Messe 2017 (Targi Hanowerskie).

Rząd Niemiec wybrał w tym roku na  partnera tego   niesamowitego  przedsię-wzięcia nasz kraj, ze względu na czynione coraz większe inwestycje w Polsce i świetnie rozwijające się współprace pomiędzy firmami prosperującymi w obu krajach.

W ceremonii otwarcia Hannover Messe  udział bierze  premier Beata Szydło i kanclerz Angela Merkel. Uczestnicy będą mogli zobaczyć aż 11 polskich firm i 20 start-upów.

Polacy pokażą specjalistom z całej planety, na co dzień działających w świecie przemysłu, swoje gotowe produkty, pomysły, wizje i innowacyjne projekty. 

W całych targach weźmie udział aż ok. 200 przedsiębiorstw z naszego kraju.

Solaris  i  Ursus wystawią  swoje  autobusy z napędem elektrycznym i wodoro- wym.

Zostanie zaprezentowany również polski samochód elektryczny. Firma Saule Technologies   pokaże   swoje   ultracienkie  półprzezroczyste ogniwa fotowol-taiczne, Eko Energetyka urządzenia do ładowania pojazdów elektrycznych czy TMA Automation swoje rozwiązania w dziedzinie robotyki oraz automatyki.

—  „Targi w Hanowerze to najważniejsze na świecie targi przemysłowe.

Trudno, żeby Polski, która wyznaczyła azymut w Planie na rzecz odpo- wiedzialnego Rozwoju na wzrost wysokodochodowego przemysłu, wysokodochodowych branż przemysłowych, tam nie było”

… „Łaziki kosmiczne, autobusy elektryczne,   super   przetwornice i inne urządzenia o wysoko zaawansowanej technologii, ale dodatkowo mogę powiedzieć,   że   bierzemy ze sobą grupę start-upów, która zachwyciła ostatnio wielu inwestorów międzynarodowych”

—  powiedział w sobotę wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Co najważniejsze, rząd za dwa dni uruchomi program „Starter”, w ramach którego blisko miliard złotych będzie przeznaczone na wsparcie polskich start-upów.

Źródło: PAP / Fot. Twitter/HM2016 / wczoraj

Za; http://www.geekweek.pl/aktualnosci/29988/polska-gwiazda-targow-hannover-messe-2017

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii III RP, NAUKA, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POLITYKA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.