Hanower. „Polska to nie tylko ogórki i oscypki. Produkujemy łaziki marsjańskie”

foto: screen tvp.info

Trwają   międzynarodowe targi przemysłowe w Hanowerze.     —  Polska jako tegoroczny kraj   partnerski   targów jest współgospodarzem uroczystej inau- guracji.

Wicepremier Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę,   że   nasz   kraj   znany był raczej z mniej zaawansowanych produktów takich jak oscypki, czy ogórki.

– My przyjechaliśmy   tu   z   bardzo   zaawansowanymi technologiami,  z autobusami elektrycznymi, z łazikami, które są zdolne chodzić po innych planetach i tym chcemy się przede wszystkim chwalić

– powiedział w rozmowie z TVP Info Morawiecki.

Od przywitania premier Beaty Szydło przez kanclerz Niemiec Angelę Merkel rozpoczęła się uroczysta inauguracja międzynarodowych targów przemysło- wych w Hanowerze.

Podczas ceremonii z udziałem szefowych rządów Polski  i   Niemiec   zostanie m.in. pokazana multimedialna prezentacja opowiadająca o polskich dokona- niach   w dziedzinie wynalazczości na przestrzeni wieków.

Wśród wystawców z Polski jest znana firma Ursus, która pokazuje na targach m.in. elektrycznego busa.

Minister finansów mówił z czym Polacy przyjechali do Hanoweru.

Polska   do   tej  pory kojarzyła się z takimi mniej zaawansowanymi pro- duktami, aczkolwiek bardzo smacznymi, pięknymi, jak oscypek czy ogórki.

My przyjechaliśmy tu z bardzo zaawansowanymi technologiami, z auto- busami elektrycznymi,   z   łazikami,   które   są zdolne chodzić po innych planetach i tym chcemy się przede wszystkim chwalić

– powiedział Morawiecki.

Zwrócił uwagę, że Polscy fachowcy podbijają firmy z całego świata.

Chcemy   pokazywać,   że   Polska staje się krajem innowacyjnym, kra- jem inżynierów,  deweloperów informatycznych,   bez   których trudno jest pomyśleć o super nowoczesnych produktach, czy usługach.

Jesteśmy dumni, że polscy informatycy podbijają firmy z całego świata. Już nie tylko bracia Wachowscy zrobili „Matrix”, czy też w garażu Susan Wojcicki został stworzony YouTube

– dodał.

___________________

24.04.2017

Za; http://niezalezna.pl/97647-hanower-polska-nie-tylko-ogorki-i-oscypki-produkujemy-laziki-marsjanskie

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii III RP, NAUKA, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POLITYKA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.