Wstrząsająca prawda o GMO

Ostatnio wyszły na jaw wyniki badań francuskich   naukowców ( na   szczu- rach)   — o szkodliwym wpływie GMO i   herbicydu  Roundup,   —  czy mogła by   Pani je   przybliżyć   i opowiedzieć naszym czytelnikom co z nich wynika?

[…] Nowe wyniki badań opublikowane we wrześniu 2012 roku m. in. na łamach „Food and Chemical Toxicology”   i   przedstawione na konferencji prasowej w Londynie pokazują, że  wpływ GMO na życie jest szokujący.

Wieloletnie   badanie,   przeprowadzone   przez  naukowców z Uniwersytetu w Caen (Francja)  —  uznano   za   najbardziej   dokładne   badanie, kiedykolwiek opublikowane   w   zakresie  skutków  zdrowotnych żywności GMO oraz herbi- cydu Roundup na szczurach.[…]

________________

– Nigdy w przyrodzie takie organizmy nie powstają w sposób naturalny, np. ziemniaki z genami meduzy czy ryby z genami człowieka.

Nie będziemy mieli wyboru, ani rolnicy, ani pszczelarze, ani  konsumen- ci,   —   jeśli  dopuścimy  do upraw GMO, bowiem z czasem nastąpi zanie-czyszczenie   upraw   tradycyjnych   przez   GMO.   —   Jest  to  proces nie- odwracalny!

– mówi w rozmowie z PCh24.pl Jadwiga Łopata-Wietrzna   —  inicjator i wice- prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC.

Czytaj dalej…

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, GMO - żywność genetycznie modyfikowana, UNIA EUROPEJSKA, ŚRODOWISKO NATURALNE - EKOLOGIA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.