Pis czci pamięć Mazowieckiego – Kukiz15 demonstracyjnie opuszcza salę plenarną

Burza w Sejmie. Kukiz demonstracyjnie wyszedł z sali plenarnej (VIDEO)

Flickr

Paweł   Kukiz   wraz   ze  swoimi posłami wprawił w osłupienie pozostałą część sali swoim zachowaniem.   —   Były muzyk  oraz  jego sprzymierzeńcy postano- wili demonstracyjnie opuścić salę plenarną w trakcie trwania obrad.

Do   niespodziewanego   wydarzenia   doszło  w momencie, kiedy zgromadzeni posłowie mieli uczcić pamięć Tadeusza Mazowieckiego.  Paweł Kukiz  wraz  ze swoim ugrupowaniem nie czuł jednak takiej potrzeby.

Co tu czcić? Grubą kreskę i brak rozliczeń komuny? Wstyd

– skomentował sprawę Adam Andruszkiewicz – poseł ugrupowania Kukiza.

Duża część posłów wróciła do sali zaraz po upamiętnieniu Tadeusza Mazowie-ckiego.

Sytuację   skrytykowało   wielu internautów,   a   także   członków   pozostałych partii.

–   Sądząc   po  wpisach  które pojawiły się po chwili to miała być manife-stacja…  Słabe to

– skomentował postawę ugrupowania Pawła Kukiza Piotr Król – poseł PiS.

___________________________

Autor: Krzysztof Kolasiński – Kwi 21, 2017

Za; http://pikio.pl/burza-w-sejmie-kukiz-demonstracyjnie-wyszedl-z-sali-plenarnej-video/

Jak Tadeusz Mazowiecki zwalczał podziemie – Sławomir Cenckiewicz

Przyszły premier III RP w szczytowym okresie stalinizmu wzywał do brutalnej  rozprawy z Żołnierzami Wyklętymi i emigracją niepodleg-łościową

– pisze w „Historii Do Rzeczy” Sławomir Cenckiewicz.

W oficjalnych panegirycznych publikacjach poświęconych Tadeuszowi Mazo- wieckiemu skrzętnie pomijana jest napisana przez niego w 1952 roku książka „Wróg pozostał ten sam”.

Mazowiecki napisał ją wspólnie z Zygmuntem Przetakiewiczem,— byłym dzia- łaczem   przedwojennej   „Falangi”  i   bliskim  współpracownikiem Bolesława Piaseckiego.

Książka była elementem bezwzględnej  komunistycznej  kampanii  wymierzo- nej w polskie podziemie niepodległościowe i wszelką opozycję.

Żołnierze  Wyklęci zostali przez Mazowieckiego przedstawieni jako mordercy, a prowadzona przez nich działalność jako „bezsensowna” i „szkodliwa”.

Gdy   Sowieci  i ich kolaboranci stosowali powszechny terror wobec podziemia niepodległościowego, Mazowiecki   pisał   w   swojej   książce,   że —  koncepcja „drugiego wroga”   (komunistów)   jest   wytworem od lat ciągnącej się propa- gandy   anty- komunistycznej   i   antyradzieckiej,   którą w nowych warunkach kontynuują ośrodki dywersji w rodzaju BBC, Głosu Ameryki, Radia Madryt i Radia Wolna Europa ze swoim przekazem:   — „zabijajcie się wzajemnie”.

W ten sposób próbuje się   –   stwierdzał Mazowiecki – zakwestionować owoce „rewolucji społecznej” w Polsce.

Przyszły premier III RP zaznaczał, że owa rewolucja musi rodzić ofiary:

Czytaj dalej…

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, PAWEŁ KUKIZ - RUCH, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POLITYKA, POlska w likwidacji, ROCZNICE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.