Co dziesiąty mieszkaniec Wrocławia to Ukrainiec. Są tu bardziej niż mile widziani

Z danych Urzędu Statystycznego we Wrocławiu wynika, że w stolicy Dolnego Śląska mieszka od 51 do 64 tys. Ukraińców ©Pawel Relikowski / Gazeta Wroclawska

W stolicy Dolnego Śląska mieszka nawet 64 tysięcy Ukraińców. Do Wrocławia przyjeżdżają głownie do pracy.  Można spotkać ich w sklepach, restauracjach, biurach, we wrocławskim aquaparku czy na budowie.

Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia   przekonuje,   że   to   pozytywne zjawisko.   —  Ich   zdaniem,   miasto  powinno zrobić wszystko,  aby Ukraińcy zamieszkali u nas na dłużej.

Ukraińcy   to najliczniejsza mniejszość narodowa we Wrocławiu.  Co dziesiąty mieszkaniec   miasta  to  obywatel   zza   naszej   wschodniej granicy.   —  Takie statystyki  podaje   Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia powołując się na   dane   z   raportu społecznego „Diagnoza Wrocławia”.   — Według autorów raportu,   Krzysztofa   i   Marka Karabon,   i  danych Urzędu Statystycznego we Wrocławiu   wynika,   że   w   stolicy   Dolnego  Śląska   mieszka od 51 do 64 tys. Ukraińców.   Widać   ich   za   sklepowymi   ladami,   w   restauracjach,  barach. Pracują w Aquaparku.   — Na ulicach Wrocławia ukraiński język słychać na co dzień.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/co-dziesiaty-mieszkaniec-wroclawia-to-ukrainiec-sa-tu-bardziej-niz-mile-widziani,11999288/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, III RP, POlska w likwidacji. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.