Izrael rozpoczyna eksport palestyńskiego gazu do UE – Dzień Ziemi 2017 – To wszystko, co pozostało

Izrael rozpoczyna eksport palestyńskiego gazu do UE Dzień Ziemi 2017 – To wszystko, co pozostało

30 marca   na  całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi.  —  ONZ ustanowiła go dla upamiętnienia śmierci 6 nieuzbrojonych Palestyńczyków zabitych przez Izrael podczas manifestacji w 1976 roku.

Ahmad Abu Al-Qi’an   został   zmuszony   przez   Izrael   do zburzenia   swojego domu   w   nieuznawanej  beduińskiej wiosce Umm al-Hiran na pustyni Naqab (Negev) w południowym Izraelu,  — i do przeniesienia się z rodziną do ubogiej osady Hura. Państwo izraelskie chce wyburzyć Umm al-Hiran, by wybudować na jego ruinach nowe żydowskie miasto Hiran. /Opublikowany 29 mar 2017

____________________________________________________

Raporty ujawniły, że —  Izrael   podpisał   umowę   opiewającą  na kwotę 4 mld dolarów,   by   sprzedawać  gaz wydobywany u palestyńskich wybrzeży do Unii Europejskiej.

Zainstalowany   rurociąg   będzie  przesyłał gaz z okupowanego palestyńskiego wybrzeża do krajów UE przez Cypr, Grecję i Italię —  i  będzie konkurencją dla gazu rosyjskiego przesyłanego przez Turcję do Południowej Europy.

Liban   również   ucierpi   wskutek umowy Izraela z UE, która pozbawi ten kraj dużego rynku zbytu na jego złoża gazu.

Planuje   się   rychłe  rozpoczęcie poszukiwania ropy w Libanie w celu ochrony libańskich złóż  przed syjonistycznymi naruszeniami i by znaleźć odpowiednie rynki zbytu dla krajowej produkcji.

http://en.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13960115000735

Czytaj również:

Wojna i gaz ziemny: Izraelska inwazja i przybrzeżne złoża gazu Gazy

Filed under: Uncategorized — Wolna Palestyna @ 17:47

07/04/2017

Za; https://palestyna.wordpress.com/2017/04/07/izrael-rozpoczyna-eksport-palestynskiego-gazu-do-ue/

***

30 marca   na  całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi.  —  ONZ ustanowiła go dla upamiętnienia śmierci 6 izraelskich Palestyńczyków podczas manifestacji w 1976 roku.

W  odpowiedzi na ogłoszenie przez izraelski rząd konfiskaty arabskich ziem w Galilei pomiędzy wioskami Sakhnin i Arrabe,  

—  30   marca   1976 roku w arabskich   miastach   Izraela od Galilei na północy po Negev na południu zorganizowano generalne strajki i marsze.

Strajki   solidarnościowe odbyły się również niemal równolegle na Zachodnim Brzegu, w Strefie Gazy  i w  większości palestyńskich obozów dla uchodźców w Libanie.

Izraelskie   siły   zbrojne   zabiły   wówczas   6 nieuzbrojonych Palestyńczyków, ok. 100 raniły i setki aresztowały.

______________________

29/03/2017

Za; https://palestyna.wordpress.com/2017/03/29/land-day-2017-this-is-all-that-remains/#respond

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, Gaz ziemny, HISTORIA WSPÓLCZESNA, III Wojna Światowa?, IZRAEL, JUDAIZM - ŻYDZI, NATO, NAZIZM, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, ONZ, PALESTYNA, POLITYKA, TOTALITARYZM, UNIA EUROPEJSKA, USA, ZDROWIE - ŻYCIE, ŚRODOWISKO NATURALNE - EKOLOGIA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.