Assad: Rozlew krwi w Syrii ma zabezpieczyć interesy Izraela i jego partnerów

Prezydent   Syrii  Baszszar al- Assad oświadczył, że krwawe akty  terroru  dotykające jego kraj   są  obliczone na obronę wspólnego interesu Izraela i jego   partnerów,  podkreśla- jąc,  że „jedyną opcją”,  która pozwoli  na  ocalenie narodu —  będzie „zwycięstwo” nad wspieranymi z zagranicy terrorystami.

– Można zakładać, że ci terroryści walczą dla Izraela. Nawet jeżeli nie są w szeregach regularnej izraelskiej armii, nadal walczą dla Izraela.

A   Izrael   ma ten sam cel co Turcja, Stany Zjednoczone, Francja, Wielka Brytania, Arabia Saudyjska, Katar i inne kraje. — Oni wszyscy mają ten sam cel

– powiedział Assad w opublikowanym w czwartek wywiadzie dla chorwackiej gazety Vecernji.

– Izrael  czyni wysiłki, aby udzielić wsparcia tym terrorystom w każdym miejscu, gdzie robi postępy syryjska armia.   —   Atakują  w   ten czy inny sposób   w  celu udzielenia wsparcia terrorystom i grania na zwłokę, aby syryjska armia się z nimi nie starła

– dodał.

Assad  wyraził przekonanie, że    „bez zachodniej interwencji”   Damaszek mógłby zakończyć tę wojnę w kilka miesięcy.

Odpowiadając na pytanie,      czy   jest   nadzieja na zakończenie wojny Assad stwierdził:

— „Oczywiście,   jako   że  bez nadziei ani kraj, ani ludzie, ani państwo nie mogłoby   wytrzymać   sześciu   lat   w  szczególnie okrutnych warunkach wojny   wspieranej   przez dziesiątki regionalnych i zachodnich krajów, z których niektóre to najbogatsze i najsilniejsze kraje świata”.

Mówiąc, że   Syria nie ma innego wyjścia   jak tylko zwyciężyć w wojnie z terro-ryzmem,   Assad zaznaczał:

„Jeżeli   nie   wygramy tej wojny, będzie to równoznaczne z wymazaniem Syrii z mapy.   — Nie mamy innego wyboru,   jak   tylko stanąć do walki i dlatego jesteśmy pewni, wytrwali i zdeterminowani”.

Assad ostro skrytykował Zachód za wykorzystywanie pretekstu wojny z terro-ryzmem jako narzędzia do osiągania celów politycznych, mówiąc:

„Oni nie walczą z terroryzmem…   Prawda jest taka, że oni wykorzystują terroryzm  —  jako   kartę w celu uzyskania różnych politycznych celów,   — nawet   jeżeli   ów   terroryzm   odbija  się rykoszetem na ich własnych krajach, pociągając za sobą ofiary. Oni zupełnie tego się nie przyznają”.

– Europa,   czy  raczej wiele krajów europejskich wspiera terrorystów na dużą   skalę,   —   wysyła   do   Syrii dziesiątki tysięcy terrorystów,   — lub wspiera   ich bezpośrednio i pośrednio, logistycznie, zbrojnie, finansowo, udzielając politycznych przykrywek etc.

– wskazywał syryjski przywódca.

Prezydent   Syrii   potępił   nieautoryzowane  ataki amerykańskie na Syrię jako część   polityki Waszyngtonu zabezpieczenia swoich punktów oparcia w kraju, dodając:

— „Mówiąc ogólnie,   —  polityka   amerykańska jest oparta na tworzeniu chaosu w różnych częściach świata i wywoływaniu konfliktów pomiędzy państwami”.

– Przez   te   konflikty,   —  USA zabezpieczają swoje punkty oparcia przez sprzeczności i przez swoich pełnomocników, którzy już tam są, — ale byli zdolni zdobyć prominentne pozycje ze względu na nowe okoliczności.

—  Następnie  biorą  udział  w negocjacjach w celu zabezpieczenia swoich interesów w danym regionie

– tłumaczył.

_____________________

Źródło: Press TV

Anna Wiejak

Opublikowano 6 kwietnia 2017

Za; http://prawy.pl/48861-assad-rozlew-krwi-w-syrii-ma-zabezpieczyc-interesy-izraela-i-jego-partnerow/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA WSPÓLCZESNA, III Wojna Światowa?, ISIS, ISLAM, IZRAEL, JUDAIZM - ŻYDZI, NATO, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, ONZ, PALESTYNA, POLITYKA, Syria, UNIA EUROPEJSKA, USA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.