Dr Kawęcki: jeżeli Ukraina nie wykryje sprawców ataku w Łucku to może to może to oznaczać, że mamy do czynienia z państwem upadłym

Foto: volyn24.com

Ciągłe   mówienie,   że   za atakami i prowokacjami stoi Rosja jest dawaniem alibi   dla   nieudolności   państwa   ukraińskiego   —  oświadczył dr Krzysztof Kawęcki.

Wiceprezes Prawicy RP przypomniał, że:

—  pierwszy atak na polską placówkę dyplomatyczną był w październiku 2015 r.,   — kiedy doszło do potężnej eksplozji ładunku wybuchowego.

Wówczas   – jak  mówią świadkowie – szyby zaczęły się trząść i włączyły się systemy alarmowe w samochodach.

Ówczesny  minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna powiedział, że — nic strasznego się nie stało,   —  bo  nie ma żadnych strat i kontekstu politycznego.

—   Milicja   ukraińska   zachowała   się   podobnie,     —     wykluczyła trop terrorystyczny  i przyjęła, że było to działanie chuligańskie.

Zdaniem polityka     ataki na polskie placówki i miejsca historyczne stają się coraz silniejsze z uwagi na brak głębszej refleksji również ze strony polskiej dyplomacji. 

— Mówienie  o tym, że w każdym przypadku jest to prowokacja ze strony rosyjskiej   i   wygłaszanie już wcześniej wyroku,  —   jest dawaniem alibi dla nieudolności działań państwa ukraińskiego.

Być   może  mamy do czynienia z prowokacją ze strony rosyjskiej.   — Nie możemy tego wykluczyć. […]

Ale   strona   polska   powinna   zażądać   od   władz  Ukrainy skutecznych działań, —  bo do tej pory w żadnym z przypadków agresji nie znaleziono choćby jednego sprawcy

   ocenił Kawęcki.

Jeśli   władze   ukraińskie nie radzą sobie z wychwytywaniem sprawców, — to może to świadczyć,   —  iż  mamy do czynienia z upadłym państwem, które nie potrafi nie tylko bronić polskich dyplomatów czy siedzib zagra-nicznych,   — ale po prostu generalnie sobie nie radzi.

  […]   Obecnie mamy do czynienia z sytuacją, że  —  Ukraina nie potrafi znaleźć sprawców. — Wiemy o działaniu różnych grup przestępczych czy też szowinistycznych,   które  tak naprawdę są już w dużym stopniu poza kontrolą państwa ukraińskiego.

—  Mówi się tam już nawet o kolejnym Majdanie,  —   który te środowiska mogłyby wywołać

– ocenił polityk.

— Atak na konsulat RP w Łucku jest dowodem na to, — że   nie   mamy już do   czynienia  z atakiem wymierzonym w polską godność i pamięć histo-ryczną,   — ale już w samo państwo polskie

– stwierdził dr Kawęcki.

_______________________________

kresy.pl / radiomaryja.pl

Piątek, 31 marca 2017

Za; http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/dr-kawecki-jezeli-ukraina-

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA POLSKI, HISTORIA WSPÓLCZESNA, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, Kresy Wschodnie, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, Roszczenia ukraińskie, SS Galizien, Ukraina, UPA-OUN, Wołyń, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.