Byli prezydenci napisali list – grożą „samowykluczeniem” się Polski!

Byli prezydenci napisali list- grożą „samowykluczeniem” się Polski!

foto: Brak agencji

Z   okazji   60.   rocznicy   podpisania   Traktatów   Rzymskich   byli  prezydenci ponownie postanowili połączyć siły i napisać wspólny list.

Tym razem  Lech Wałęsa,  Aleksander Kwaśniewski  i  Bronisław Komorowski apelują  do polskiego rządu i wszystkich sił politycznych   —  o odpowiedzialną politykę europejską.

Jak   ostrzegają,     

—    Polsce  grozi   „samowykluczenie    z   grona   państwa decydujących”  w Europie przez eurosceptyzcyzm obecnej władzy.

Deklaracja   „Polska i Polacy na rzecz silnej i zjednoczonej Europy” powstała z inicjatywy   Instytutu   Lecha   Wałęsy,   Fundacji  Aleksandra Kwaśniewskiego Amicus   Europae,   Instytutu   Bronisława   Komorowskiego  oraz „InEuropa”, — nowej proeuropejskiej organizacji.

Jak napisali w niej byli prezydenci:

— Wejście naszego kraju do Unii Europejskiej w 2004 r. było  urzeczywi-stnieniem dążeń pokoleń rodaków do zapewnienia Polsce  bezpieczeńst- wa, poczucia wspólnoty i solidarności.

W ich opinii   — wspólnota   stoi   obecnie   przed  wieloma wyzwaniami natury politycznej, ekonomicznej i społecznej.

Z tego powodu:

—  Na   posiedzeniu   Rady   Europejskiej   w Rzymie rozpocznie się ważny etap zmian w Unii Europejskiej.

— Nie może tam zabraknąć konstruktywnego, uważnie słuchanego głosu naszego kraju.

Tymczasem Wałęsę, Kwaśniewskiego i Komorowskiego:

—   Głęboko   niepokoi   nas   konfrontacyjna   i   eurosceptyczna   polityka polskiego rządu.

Jej konsekwencją może być międzynarodowa marginalizacja Polski oraz samowykluczenie   z   grona  państw decydujących o przyszłości europej- skiej integracji.

W ich opinii jednak nie można do tego dopuścić, — ponieważ po ponad ćwierć wieku

— „wspólnych, ponadpartyjnych starań na rzecz europejskiego wyboru Polski, (…)  —  Polska to nie głos jednej czy drugiej partii politycznej!”.

Sygnatariusze listu dobitnie podkreślają, że:

—  Polacy   w   swojej   zdecydowanej   większości   chcą  silnej, przyjaznej Polski w zjednoczonej Europie.

Dlatego, mając na względzie skalę globalnych wyzwań i zagrożeń, które możemy   rozwiązać   tylko   w europejskiej wspólnocie,   — apelujemy do polskiego rządu i wszystkich sił politycznych  o odpowiedzialną politykę europejską.

Prezydenci   zwrócili   się   także   z  apelem do wszystkich przywódców państw Unii Europejskiej

—  „o   dalszy   rozwój   europejskiego   projektu   w   duchu   solidarności i współpracy”.

Nie wszyscy przyjęli list z powagą.

Jeden z internautów skomentował szyderczo…:

____________________________________________

KOW z KOD @KOW_z_KOD

Coś od rana głośno w mediach o liście byłych prezydentów Kwaśniewski pijany dyktował, Komorowski pisał, a Wałęsa ten list doniesie#TakByło

10:16 – 22 mar 2017

_______________________________________________

… zaś inny dodał:

***

Histeryczny list trzech „prezydentów”…
Ale to już było… Prawie rok temu.

Układ chyba już wyczerpał pomysły, że powtarza te same chwyty. pic.twitter.com/RDmFDBv5jj

— antyKOD (@antyKOD) 22 marca 2017

***

22.03.2017, godz. 10:47

Za; http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/byli-prezydenci-napisali-list-groza-samowykluczeniem-sie-polski_969878.html

Tak przysięgali poprzednicy Komorowskiego: Lech Kaczyński, Aleksander Kwaśniewski, Lech Wałęsa (ZDJĘCIA!)

2 Slajd: 2/7

Fot.: Piotr Kowalczyk

Bronisław Komorowski  złożył przysięgę  i jest czwartym prezydentem Polski, wybranym po 1989 roku w wolnych, powszechnych wyborach.

Jak przysięgę składali poprzednicy Bronisława Komorowskiego?

Zobacz jak uroczyście ślubowali: Lech Kaczyński, Aleksander Kwaśniewski i Lech Wałęsa.

3 slajd: 3/7

Fot.: Piotr Grzybowski

Lech Wałęsa to najważniejsza postać polskiej opozycji demokratycznej, działacz związkowy i polityczny, charyzmatyczny przywódca „Solidarności”. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej w latach 1990-1995. Laureat pokojowej nagrody Nobla w 1983 roku, człowiek roku 1981 według tygodnika „Time”

4 Slajd: 4/7

Aleksander Kwaśniewski od grudnia 1995 roku do grudnia 2005 przez dwie kadencje był prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej. Współautor obowiązującej do dziś Konstytucji III RP, którą podpisał 16 lipca 1997 roku. Wprowadził Polskę do NATO, podpisując 26 lutego 1999 roku dokumenty ratyfikujące polskie członkostwo w NATO.

5 Slajd: 5/7

Aleksander Kwaśniewski od grudnia 1995 roku do grudnia 2005 przez dwie kadencje był prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej. Współautor obowiązującej do dziś Konstytucji III RP, którą podpisał 16 lipca 1997 roku. Wprowadził Polskę do NATO, podpisując 26 lutego 1999 roku dokumenty ratyfikujące polskie członkostwo w NATO.

6 Slajd: 6/7

Lech Kaczyński to prezydent Rzeczpospolitej Polski od 2005 roku. Senator I kadencji oraz poseł na Sejm I i IV kadencji. Od marca do października 1991 minister ds. bezpieczeństwa w Kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy.

W latach 1992-1995 prezes Najwyższej Izby Kontroli, 2000-2001 minister sprawiedliwości w rządzie Jerzego Buzka, 2002-2005 prezydent Warszawy

7 Slajd: 7/7

Lech Kaczyński to prezydent Rzeczpospolitej Polski od 2005 roku. Senator I kadencji oraz poseł na Sejm I i IV kadencji. Od marca do października 1991 minister ds. bezpieczeństwa w Kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy.

W latach 1992-1995 prezes Najwyższej Izby Kontroli, 2000-2001 minister sprawiedliwości w rządzie Jerzego Buzka, 2002-2005 prezydent Warszawy.

_______________________________________

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Solidarność", 13 grudnia Traktat Lizboński, 4 czerwca 1989, APELE - KOMUNIKATY, ARCHIWUM 25-LECIA 1989-2014, HISTORIA POLSKI, III RP, Magdalenka, OKRĄGŁY STÓŁ, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, ROCZNICE, Sejm, SLD, Traktaty Rzymskie, UNIA EUROPEJSKA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Byli prezydenci napisali list – grożą „samowykluczeniem” się Polski!

  1. mgrabas pisze:

    to skandal, ze ich jeszcze nie zamkneli

Możliwość komentowania jest wyłączona.