Odtajniony raport CIA: „Żydów w polskim rządzie jest tak wielu, że nie zezwala się im na wyjazd, bo nie byłoby ich kim zastąpić”

schowek01-9fot. cia.gov

Odtajniony raport CIA z 1954 roku mówi o statusie Żydów w PRL. Ukazuje on opinię nieujawnionego źródła na ten temat. Odtajniona została niestety tylko jedna z dwóch stron, ale i na niej można znaleźć ciekawe informacje.

— „Żydów  w polskim rządzie jest tak wielu, że nie zezwala się im na wyjazd do Palestyny, bo nie byłoby ich kim zastąpić.

Są wierni władzy komunistycznej, bo broni ich interesów jako mniejszości”

– tak wynika z odtajnionej części.

W raporcie możemy przeczytać dodatkowo, że:

1. W Polsce żyje od 50 000 do 80 000 Żydów. — Trudno jest podać przybliżoną   liczbę,  ponieważ wielu z nich zmieniło nazwiska i wyznanie w trakcie wojny.

Obecnie najwięcej Żydów,   — około 25 000,   — żyje we Wrocławiu, a przed wojną Warszawa i Łódź były największymi skupiskami tej ludności.

Śląskie miasta Dzierżoniów i Wałbrzych są obecnie największymi skupiskami Żydów.

2. Po śmierci Stalina, najbardziej odważni Żydzi w Polsce zaczęli załatwiać sobie emigracje do Palestyny  i

—  od   1954   roku kilka grup —  po 5 do 8 osób   — dostało zezwolenia na wyjazd przez Wiedeń-Rzym.

Tym   niemniej,   polski  rząd   niechętnie   udziela  zezwoleń na emigrację,   —  bo tak wielu z nich zajmuje wysokie stanowiska w rządzie, przemyśle i usługach zagranicznych, że — nie byłoby możliwe zastąpić ich kompetentnym personelem.

Co więcej, nie-komunistyczni Żydzi są uważani za bardziej lojalnych wobec władzy niż nie-komunistyczni Polacy.

—  Lojalność bierze się z ich bardzo słabej pozycji jako mniejszość w Polsce.

_______________________________________

Raport możecie przeczytać tutaj: https://www.cia.gov/library/readingroom/docs/CIA-RDP80-00810A004700640006-7.pdf

Radek Piwowarczyk ; http://wolnosc24.pl/2017/01/20/odtajniony-raport-cia

5 KOMENTARZE

 1. Janina 22 stycznia 2017 at 09:53

A SKĄD SIĘ WZIĘLI ŻYDZI W POLSCE ?! PRZECIEŻ ICH WSZYSTKICH WYMORDOWANO ?! I TO WIĘCEJ, NIŻ BYŁO ICH W EUROPIE?! TAK MOŻNA WŁAŚNIE DEMASKOWAĆ TYCH PODŁYCH KŁAMCÓW, KTÓRZY ZE SWOIM POCIOTKIEM CHCIELI WYMORDOWAĆ POLAKÓW, JAK TO ROBIĄ TERAZ !!!

Dokladnie …. Iluz POLAKOW Zydo-komuchy zniszczyli ??? Nawet SWOICH niszczyli …. Wszedzie im ciasno w YSRAELU tez i Morduja PALESTYNCZYKOW .. Teraz Tworza Armie na Ukrainie ….

 1. panMarek 22 stycznia 2017 at 20:54

Że żydów w polskim rządzie jest tak wielu to wiedział każdy Polak po ’44.
I co z tego wynikło?
Ano to, że żydzi wszystkich to wiedzących i umiejących strzelać wymordowali.
Dzisiaj nazywają ich „żołnierzami wyklętymi”.

 1. Kwal 22 stycznia 2017 at 21:04

Naród żydowski jako taki nigdy nie istniał (prof. Schlomo Sand), tylko został wymyślony przez ciemnych rabinów, którzy ubzdurali sobie, że bóg ich wybrał do naprawy i przewodzenia światu. Kłamstwo to jako talmudyczna bzdura powtarzane jest na całym świecie aż po dziś dzień. Żydzi to naród wiecznych tułaczy, oszustów i złodziei. To naród mącicieli, intrygantów i zdrajców… a jak trzeba to i morderców

 1. kozak 25 lutego 2017 at 12:31

Żydzi zdominowali wszystkie kluczowe stanowiska polityczne w polskim państwie jak i w gospodarce !

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ARCHIWUM 25-LECIA 1989-2014, HISTORIA POLSKI, HISTORIA WSPÓLCZESNA, Holokaust, II Wojna Światowa, III RP, IV Rozbiór Polski, IZRAEL, JUDAIZACJA POLSKI, JUDAIZM - ŻYDZI, OKRĄGŁY STÓŁ, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POlska w likwidacji, PRL, Roszczenia żydowskie, UB-NKWD, Zbrodnie komunistyczne, Zbrodnie żydowskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Odtajniony raport CIA: „Żydów w polskim rządzie jest tak wielu, że nie zezwala się im na wyjazd, bo nie byłoby ich kim zastąpić”

 1. HKW pisze:

  Reblogged this on Justice4Poland.

 2. mgrabas pisze:

  Reblogged this on 7777777blog and commented:
  „(…) W Polsce żyje od 50 000 do 80 000 Żydów. Trudno jest podać przybliżoną liczbę, ponieważ wielu z nich zmieniło nazwiska i wyznanie w trakcie wojny. (…)”

Możliwość komentowania jest wyłączona.